Akbank 8. Kısa Film Festivali, 20 ülkeden 110 film, 40 seans, sinema dünyasından konuklar, söyleşi ve atölye çalışmaları ile sinemaseverlerle bir araya geliyor. 19-29 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kısa Film Festivali, ücretsiz takip edilebilecek.

Uluslararası Bölümü
Festival’de Türkiye, Almanya, ABD, İspanya, Fransa, Belçika, Brezilya, Polonya, Finlandiya, Küba, Polonya, Kolombiya, Arjantin, Avustralya, Norveç, Macaristan, İtalya, İsrail, Güney Kore ve Kanada gibi birçok ülkeden gelen kısa filmlerin yanı sıra, Cannes, Clermont-Ferrand, Rotterdam, Milano, Berlin, Sydney gibi dünyanın saygın festivallerinde gösterilen ödüllü kısa filmler de sinemaseverlerle buluşacak.

Kısadan Uzuna
Yönetmen Ümit Ünal, Festival’in “Kısadan Uzuna” bölümüne konuk olacak. Ümit Ünal’ın dijital olarak çekilen ilk Türk filmi olan “Dokuz” ve diğer kısa filmleri Festival kapsamında seyircilerle buluşacak. Ümit Ünal sinema yaşantısını yapılacak söyleşi ile katılımcılarla paylaşacak.

Belgesel Sinema
Festival’in “Belgesel Sinema” bölümü Can Dündar’ı ağırlıyor. “Belgesel Sinema” başlıklı söyleşide belgesel serüvenini anlatacak olan Can Dündar’ın belgeselleri de Festival’de gösterilecek. Yönetmenin “Yılmaz Güney”, “Aşk Bu mu” ve “Tan Baskını” adlı belgeselleri izleyici ile buluşacak.

“Canlandırma Kısalar” bölümünde 19 canlandırma kısa film gösterilirken, Işıl Özgentürk ile Senaryo, Derya Alabora ile Oyunculuk, Bora Gökşingöl ile Kurgu, Mehmet Aksın ile Görüntü Yönetmenliği ve Sebastian Wiegärtner ile Shooting with HD-DSLR atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.


yaşam
  • SON EKLENENLER