Kanıtlanmış G-Serisi
Bu ilk arazi aracı 32 yıldır yollarda olmasına karşın, hala iyi durumda ve zor arazi koşullarında rakip tanımıyor. G-Serisi, 2011 ilkbaharında, peş peşe sekizinci kez ‘Yılın Arazi Aracı’ ödülüne layık görüldü. G-Serisi, itibarını, çelik gibi sağlam yapısından, olağanüstü dayanıklılığından ve çok yönlü teknolojisinden alıyor. 4Matic, 4ETS, ESP, üç adet diferansiyel kilidi ile ve arazi takviyesi benzersiz bir güç sergiliyor. 4Matic sürekli devrede ve motorun gücünü hem yolda, hem de arazide ön ve arka aksın tam ortasından ayırıyor.

4ETS ve ESP kaygan zeminlerden kurtulmak ve hızlanmak amacıyla çekişi artıran elektronik frenleme kullanıyor. ESP ise G-Serisi’ni güvenli olarak yol çizgisinde tutarken, üç adet yüzde 100 diferansiyel kilidi de parmağınızın bir dokunuşuyla etkin hale geliyor.Bunlar ön ve arka akslar ile merkezi diferansiyelde bulunuyor. Arazi takviyesinin Düşük Vites oranı (2.16 :1) sürücüye off-road arazinin karmaşık bölümleriyle başa çıkmasında yardımcı oluyor. Düşük Vites, G-Serisi’nin dik yokuşlarda veya bir treyleri çekerken, çekiş gücünü yüzde 50 oranında artırmasını sağlıyor. Bu teknoloji paketi, tecrübeli Mercedes’e yüzde 80 eğimli yokuşları rahatça çıkma gücü veriyor ve yüzde 54’lük eğime sahip yollarda bile yönünü sabitlemesini sağlayabiliyor.

Hayata hakim olanlar için: M-Serisi
Yeni SUV’nin sürücüsü, bir düğmeye basarak motorun ve şanzımanın ayarlarını otomatik olarak, arazi için tipik kullanım özelliklerine göre değiştirebiliyor. Yeni M-Serisi, şartlara göre motorun gücünün ayarlanması için sürücüye altı kusursuz sürüş programı sunuyor.Sonuç, konforlu bir sürüş keyfi, iyi yol tutuşuyla artan güvenlik ve her türlü arazi koşulunda mükemmel kullanım. Programlar, merkez konsolda dönen kumandadan seçiliyor.

Normal koşullar için otomatik konum; off-road için biri hafif, diğeri zor sürüş; kış koşulları, spor amaçlı sürüş ve treyler seçenekleri yer alıyor. Yokuş Kalkış Desteği ( Start-off Assist) ve Fren Sabitleme (Hold) fonksiyonu, sürücüye yokuş çıkarken destek verirken, Yokuş İniş Yardımcısı (Downhill Speed Regulation-DSR) ise inişlerde aracı sabit hızda tutuyor.


yaşam
  • SON EKLENENLER