Mercedes CLA’yla İstanbul’un stil sahibi duraklarını arşınladık.
#BenimTarzımCLA diyerek CLA’yla birbirimize iyice bağlandığımız bir hafta boyunca neler yaşamadık ki…

Ops Café
Öncelikle güne güzel bir kahvaltıyla başladık. Karaköy’de Arnavut kahvaltısıyla, kek ve kahveleriyle, en çok da şahane ortamıyla bilinen Ops café’de fındıklı latte’yi tadarak açıldık. Uzun yıllar Karaköy’de çalıştım ve bu semtin evrimine günbegün şahit oldum. Eskiden bir pizzacıyken Ops café’ye dönüşen bu mekan, iş aralarında bize çölde vaha misali nefes veren bir yer olurdu. Özellikle geniş kanepeye yayılıp dergileri karıştırmak, işten biraz olsun uzaklaşmak pek iyi gelirdi. Bilenler bilir, Friends’deki kafadarların sürekli buluştukları bir café vardır: Central Perk. Bizler için Ops, samimi dekorasyonu, koca kupalarda sunduğu kahveleriyle ev ortamını televizyon ekranından bile hissettiren bu café’nin bir benzeri adeta.
Beyoğlu Mumhane Cd 45/B, Istanbul

Gile Restaurant
Akaretler’de bir dönem yan yana açılan dev moda markalarının butikleri aynı hızla kapanmıştı. Sonunda Akaretler yeni döneminde bolca restoranla karşımızda. Bunlardan en yenisi, Gile restoran. CLA’yı Akaretler’in valesine bırakıp restoranın sokağa bakan ön kısmındaki masalarından birinde öğle yemeğimi yiyorum. Avangart Türk mutfağı sunan restoranın dekorasyonu da sade ve şık. Mercan Dede’ye ait tablolarla süslü duvarları yanında tamamen doğal bitkilerden oluşan aranjmanlarıyla bu mekanda her detay incelikle düşünülmüş. Aslında isimlerini duyduğumuzda tanıdık gelen birçok lezzet burada özellikle deneyimli şeflerinin elinden çıkma haliyle tabağımızda bambaşka şekilde duruyor. Tadım menüsü alarak sırası, hazmı ve tat uyumu üzerine uzun uzun düşünülmüş 13-14 tabak yemeği tatmanız ve mest olarak mekandan ayrılmanız mümkün. Öğle menüsündeki poğaça ekmeğinde hamburgeri favorilerimden.
Şair Nedim Caddesi, Akaretler Sıra Evleri, E Blok No:14 Akaretler Beşiktaş
212.327 11 66-327 12 66 tıklayın! tıklayın!

Civan Moda Evi
Erkeklere yönelik takım elbise hazırlayan dikimevlerine alışığız. Ancak böylesine değil…. Çukurcuma’daki Civan evvela her sezon kendi koleksiyonunu hazırlayarak müşterilerine bu modeller üzerinden özel dikim keyfi sunuyor. Bu sezon Civan koleksiyonu çiçek dokunuşlarıyla ılık bir rüzgar etkisi yaratan gömlekler, uçuş uçuş pantolonlar, şortlar ve ceketlerle tatlı sahil anılarını anımsatıyor. Civan’da aynı zamanda sınırlı metrajda 50’li ve 60’lı yılların vintage kumaşlarını bulmak mümkün. Bu da tasarımı yanında kumaş olarak da eşsiz bir ürüne sahip olma deneyimi demek. Çok yakında İstanbul’un en hip semtlerinden birinde Civan’ın aksesuar dükkanının açılacağı müjdesini de vereyim.
Civan’ın eşsiz koleksiyon parçalarını Çukurcuma’daki atölyesinde görüp, kendi ölçülerinize uygun olarak sipariş verebiliyorsunuz.
Çukurcuma Caddesi, No. 42, Beyoğlu/Istanbul
Tel: 0212 243 32 11 / Mail: info@civanblogging.com

Serdar Uzuntas London
Yeni nesil erkek tasarımcıları içinde en beğendiklerimden Serdar Uzuntaş, her yıl iki defa İtalya’daki en önemli dünya erkek giyim fuarı Pitti Uomo’da tasarımlarını sergiliyor, Londra Moda Haftası’nda sunumlar gerçekleştiriyor. İşte Haziran ayındaki Pitti Uomo’da bir sunum gerçekleştirecek olan tasarımcı arkadaşım Serdar Uzuntaş’ın esin kaynakları, sunum konsepti ve tasarımları üzerine sık sık bir araya geliyor, fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bugün de o günlerden biri. CLA’yla çıktığımız yolculuğun şimdiki durağı, tasarımcının Nişantaşı’ndaki atölyesi… Centilmenler için hafta sonu gardırobu tasarlayan Serdar Uzuntaş, ilk kez bu kadar renkli ve hareketli bir koleksiyon sunacak, tabii yine kendi yalın tarzında… Tasarımcının, 2013 İlkbahar-Yaz koleksiyonundan parçalara Harvey Nichols Kanyon mağazasından ulaşmak, kişiye özel “bespoke” tasarımlar ve özel bir stil oluşturmak için Nişantaşı’ndaki atölyesinden randevu almak mümkün. info@serdaruzuntas.com

 

yaşam

    59 Yorum

  • SON EKLENENLER