Formula 1, Avustralya, Malezya ve Çin Grand Prix’lerinin ardından 8 Mayıs’ta Türkiye’ye, İstanbul Park’a uğrayacak. 2011 sezonunda artık takımlar ve pilotlar yavaş yavaş form tutmaya başlarken İstanbul Park’ın da önemi artıyor.

Bu sezon ülkedeki iç karışıklıklar nedeniyle iptal edilen Bahreyn Grand Prix’sinini ardından Avustralya ve Malezya Grand Prix’sini birinci bitiren Alman pilot Sebastian Vettel olmuştu. Ardından sürpriz sayılabilecek bir sonuçla Çin’de Vettel, birinciliği Lewis Hamilton’a kaptırdı. Aynı zamanda bu yarış bu sezon Nico Rosberg ve Michael Schumacher’in puan aldıkları ilk yarış olarak da kayıtlara geçti. Tam istediğini alamadığı bir yarış olarak nitelediği Çin Grand Prix’sinin ardından Rosberg, “Mercedes GP Petronas olarak başarımız bireylere değil fakat bir takım olarak uyumlu hareket etmemize bağlı. Yarışta yaşadığımız yakıt sorununu kimseye bağlamamalıyız, buradan hep beraber çıkaracağımız dersler olacak. Çin Grand Prix’si sezonun önceki yarışlarına göre daha iyi geçti ve sezon ilerledikçe daha da iyi olacağız.” ifadelerini kullandı. Bakalım İstanbul Park Mercedes GP Petronas için nasıl bir sonuçla tamamlanacak.

İstanbul Park ilk Formula1 yarışına, 2005 yılında McLaren Mercedes adına yarışan Kimi Raikkönen’ın kazandığı grand prix’ye ev sahipliği yaptı. Felipe Massa 2006’dan 2008’e kadar üç yarış üst üste kazanarak toplamda İstanbul’da en fazla yarış kazanan pilot olma unvanını taşıyor. Geçtiğimiz sezon ise yarışın galibi Hamilton oldu. Bakalım bu sezon podyumda hangi isimleri göreceğiz?

Unutmadan hatırlatmakta fayda var, bit.ly/fchywa linkindeki yarışmaya katılarak İstanbul Park’taki yarışa çift kişilik davetiye kazanabilrisiniz…


yaşam

  1 Yorum

 1. hacı ismail kahraman:

  evet karşınızda şumi ve nico. biribirinden yetenekli iki pilot. harika bir şey.
  mercedes sponsorluk almış petronas. demekki başka sponsorluk alabiliyorlar. gp de alman pilotların varlıgının baya oldugunu bilmiyordum.
  yakında istanbula geleceklermiş. inanın imkan bulursam bu arenayı canlı olarak görmek isterim. çok heyecan verici olabilecegine eminim.
  şimdiden mercedes ekibine başarılar diliyorum. ama hani derler ya
  güçlü olan kazansın diye. ben buna inanıyorum. ve daima güçlü olanlar kazanacaktır. güçlü olmak o kadarda kolay degil. yılların tecrübesi ve programı ile gelen muhteşem bir olay. milim milim hesaplanmış ve zaman dilimlerine yayılmış bir programı hiç kimse hiçbir şekilde durduramaz. son olarak şunu söylemek istiyorum.
  ZAMANI GELEN BİR FİKRE HİÇ BİR ORDU KARŞI KOYAMAZ.
  ICAH LİAMSİ NAMARHAK MR HERO KAYSERİ BEST REGARDS.

 • SON EKLENENLER