Yeni Mercedes-Benz C-Serisi Coupé, adeta modernliğin ve lüksün yoldaki somutlaşmış hâli.

Atletik, sportif ve şehvetli

CSerisiCoupe2Mercedes-Benz, C-Serisi ailesine eklediği yeni Coupé ile sportifliğin zarafetle uyumunu bir kez daha kanıtladı.

Dinamik şekilde yapılandırılmış ana gövdesi, opsiyonel havalı süspansiyonu sayesinde konfor, yol tutuşu ve sürüş keyfi için yüksek bir potansiyel sağlıyor. Mükemmel aerodinami ve yüksek verimli motorlar ise otomobile katkı sağlıyor. Bunun ötesinde yeni güvenlik sistemleri de üst düzey bir güvenlik veriyor. Member of the Board of Management of Daimler AG. Group Research & Mercedes-Benz Cars Development Prof. Dr Thomas Weber, “Yeni C-Serisi Coupé için felsefemiz, heyecan verici Coupé serisini devam ettirmek şeklindeydi. Otomobilin modernliği ve sportifliği heyecan verici bir tasarımla birleşti ve böylece kullanıcılarına şık bir sürüş keyfinin garantisi verildi” diyor.

CSerisiCoupe3Duygular şeffaf bir tasarımla tanışıyor

Çarpıcı derecede sportif uzun ön kaput, elmas görünümlü radyatör ızgarası ile destekleniyor ve bu da Mercedes-Benz Coupé’ye genlerine uygun güçlü bir görünüm katıyor. Çerçevesiz kapılar, kapıya monte edilmiş, temiz çizgiler ve ışık-gölge efekti etkisi oluşturan yan gövdesi de otomobilin sportif karakterini yansıtan özellikler olarak karşımıza çıkıyor.

İç mekânda Coupé karakteri

Sürücüler ve yolcular, sportif seviyesi üst düzeye çıkmış iç mekânın keyfini çıkaracaklar! Dökümlü form, orta konsol ve arka panel ile karakterize edilmektedir ki bu Coupé karakterini harika bir şekilde vurgulamaktadır. Otomobile özgü olarak tasarlanmış bireysel detaylar da aynı şekilde iç mekânın sportif yapısını vurguluyor. Tüm bunların yanı sıra Coupé için özel olarak tasarlanmış, entegre başlıklı spor koltukları da sportif bir konfor sunuyor. Kısacası Coupé hem seçilen üst sınıf malzeme kalitesi hem de otomobile özgü el işçiliği ile üretilmiş detaylarıyla modernlik ve lüks çıtasını bir kez daha yükseltiyor.

CSerisiCoupe4

Standartlaşmış kolay kullanım

Dört kollu ön aks, yol titreşimlerine karşı üst düzey bir konfor sağlıyor. Bu da yol tutuş ve konforu destekliyor. Sonuç olarak, direksiyon hareketlerinden daha hassas tepki veren süspansiyon, sportif ve çevik bir sürüş tarzı sağlıyor. Coupé, ön ve arka aks için AIRMATIC havalı süspansiyon tercihini de kullanıcılarına sunuyor.

Daha az ağırlık, daha az hava sürtünmesi

Yüksek oranda alüminyum içeren akıllı iskeleti, Coupé’nin kendinden önceki modellerden daha hafif olmasına yardımcı oluyor. Hafif alaşım bileşenleri kanat, motor kaputu ve bagaj kapağında yer alıyor. Aynı zamanda gövdesi dayanıklı malzemelerin kullanılması nedeniyle artık daha sert ve güçlü. Ki bu da sadece sürüş dinamikleri ve motor sesi açısından değil, çarpışma güvenliği anlamında da olumlu bir gelişim ivmesi kazanmasını sağlıyor.

Mercedes-Benz aerodinamik düzenlemeleriyle hemen  hemen tüm otomobiller içindeki en iyi sürtünme katsayısına sahip. (0.26 değeri Coupé için bir övünç kaynağı) 70km/s üzerindeki hızlarda bile gösterdiği düşük rüzgâr direnci, özellikle bozuk yollarda (köy yolları gibi) veya otoyollarda önem kazanıyor.

Stressiz ve güvenli yol

Dikkatsizlik, uyku gibi durumlarda sürücüyü uyaran konsantrasyon kaybı yardımcısı (ATTENTION ASSIST) Mercedes-Benz Akıllı Sürüş konseptine dayalı çeşitli güvenlik ve destek sistemlerinden biri. Dahası, otomobilde standart şekilde bulunan, 7 km/s üzerindeki hızlarda sürücüyü sesle uyaran ve gerektiğinde kısmi frenleme uygulayabilen ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI PLUS ve adaptif fren, çarpışmaları önlemek için sürücünün büyük yardımcısı oluyor. Bu yeni yardımcı sistemlerin yanı sıra opsiyonel destek sistemleri ile de konfor ve güvenliği artırmak mümkün. Heyecan Dolu: Yeni C-Serisi Coupé’yi yakından görmeye hazırsanız, tıklayın.

 


modeller
  • SON EKLENENLER