Mercedes-Benz Türk olarak Kasım 2004’de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte başlatmış olduğumuz “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi, yan sanayi, bayi ve çalışanlarımızın katkılarıyla büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Söz konusu proje, ekonomik koşullar nedeniyle öğrenimlerine devam edemeyen ancak çalışkan ve kısa sürede meslek sahibi olmayı arzu eden ilköğretim mezunu kız öğrencileri eğitime / mesleki eğitime teşvik etmeyi amaçlıyor.

2004 yılından bu yana her yıl 250 kız öğrencinin dahil edildiği “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi 6. yılında 1.000’den fazla kız öğrenciye ulaşmanın gururunu yaşıyor. 2004 yılında 17 ilde başlatılan proje bugün itibariyle tam 42 ili kapsıyor.

Her geçen gün biraz daha büyüyen “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi kapsamında ayrıca, 2008 yılından itibaren her yıl meslek lisesi mezunu 50 başarılı öğrenciye üniversite öğrenimi boyunca verilen burs desteği de tüm hızıyla sürüyor. Bunların yanı sıra, çalışanlarımızın spor ve sanat dallarında başarılı veya yüksek not ortalamalarına sahip kız çocukları da proje kapsamına dahil edilmiş bulunuyor. 2009/2010 eğitim yılında ise bir ilke imza atılarak sağlık ve sanat dallarında eğitim veren liselerde öğrenim gören kız öğrencilere burs desteği sağlanıyor.

“Her Kızımız Bir Yıldız” projesini diğer sosyal sorumluluk projelerinden ayıran çok önemli bir özellik var: Söz konusu proje sayesinde “erkek alanı” olarak görülen motor, elektrik/elektronik, torna/tesviye, makina ressamlığı ve bilgisayar gibi mesleki branşlarda eğitilecek olan kız öğrenciler, eğitim süresi bitiminde okullarını başarıyla tamamladıktan sonra ihtiyaçlara göre Mercedes-Benz Türk, bayi ve tedarikçileri tarafından istihdam edilebilecekler veya başka teknik personel ihtiyacı olan şirketlere yönlendirilebilecekler.

Mercedes-Benz Türk olarak proje kapsamında kız öğrencilere burs desteği vermenin ötesinde hem onları yörelerinde ziyaret ederek hem de şirketimizde ağırlayarak sosyal ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaya, iletişim yetkinliklerini desteklemeye ayrıca özen gösteriyoruz.


yaşam
  • SON EKLENENLER