Türkiye Hazır Beton Birliği, Mercedes-Benz Türk A.Ş sponsorluğunda gerçekleştirilen eğitimlerine bir yenisini ekledi. 2006 yılından bu yana devam eden işbirliği çerçevesinde gerçekleşen Pompa ve Transmikser Operatörleri Geliştirme ve Uyum Kursları’na, konusunda uzman eğitmenlerin gözetiminde Defansif Sürücülük Eğitimleri ilave edildi. Virajlarda ağırlık transferi, özel transmikser ile devrilme simülasyonu, devrilmeyi önlemek için kullanılan teknikler ve sert direksiyon hareketleri yerine, yumuşak direksiyon hareketlerinin öneminin uygulamalı olarak anlatıldığı eğitimlerde kullanılmak üzere transmikser üstyapılı bir Mercedes-Benz Axor 3236 modifiye edilerek eğitim amacına uygun bir araca dönüştürüldü.

Kalite ve güvenlikle özdeşleşen Mercedes-Benz markası, firma olarak araç ya da markadan bağımsız, trafikte can ve mal emniyetinin sağlanmasına yönelik eğitimlere büyük önem vermektedir.

Bu çerçevede hazır beton sektörünün ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap veren ve hazır beton sektöründe ilk olan bu eğitimi de gerçekleştirerek, THBB ile yıllardır sürdürdükleri işbirliğini daha da ilerilere taşımaktadır.

THBB’nin Mercedes-Benz Türk işbirliği ile organize ettiği teorik ve pratik eğitimlerin yanı sıra diğer birçok eğitim Mercedes-Benz Akademi çatısı altında verilmeye 2013 yılında da devam etmektedir.


teknoloji
  • SON EKLENENLER