Zirve için üretildi
Birbiri ardınca sıralanan evler, labirent gibi sokaklar ve yoğun trafik… Fransız Alpleri’nde ise aracın özellikleri, size gündelik hayat ile baş etmekten daha fazlasını sunuyor. Durgun dağ köyleri, dar dağ geçitler ve karlarla kaplı tepeleri mavi gökyüzünde göz alabildiğince uzanıyor ve hayatın dişlileri arasına sıkışıp kalmış bizler için çok büyük bir tezat oluşturuyor.
Fransız Alpleri boyunca uzanan çetrefilli yollar, yeni GLK’yi tanımak için çok güzel bir fon oluşturdu. Burada, arazi aracının kalitesini hem yolda, hem de yolların geçit vermediği alanlarda gösterdiğine şahit olacaksınız.
GLK 300: Ortalama yakıt tüketimi: 10.4-10.5 litre/100 km, ortalama CO2 emisyonu: 244-246 gr/km

İlk izlenim önemlidir
GLK ilk bakışta göze çarpan tasarımı ile bizi etkiliyor. Yeni farlar ve gündüz farları kendi dinamikleri sayesinde iyi bir ilk izlenim sağlıyor. Dik kesimleri olan ve yukarı doğru kıvrılan stop lambaları ilk andan itibaren kullanıcısını kendisine çekiyor. GLK’nın güçlü ve karakter sahibi çizgileriyle kendine has bir stili var.
GLK 350: Ortalama yakıt tüketimi: 10.6-10.8 litre/100 km, ortalama CO2 emisyonu: 249-251 gr/km

Kalite ve karakter
GLK’yi kullanmaya başladığınızda ilk fark edeceğiniz şey, 7G-TRONIC 7 vitesli otomatik şanzımanın sağladığı rahat ve ideal vites değişimleri olacak. Bütün 4MATIC modellerinde 7G-TRONIC standart olarak bulunuyor. Yenilenen iç tasarımda gösterge paneli, üç bölmeli çok fonksiyonlu direksiyon, yuvarlak hava bölmeleri, kalite ve tarz konusunda yapılan değişiklikler göze çarpıyor. Fakat yenilikler bununla sınırlı değil; GLK modellerinin iletişim konusundaki gururu COMAND Online ve entegre edilmiş web tarayıcısı ile eğlence artık aracınızın içinde…
GLK 350 CDI: Ortalama yakıt tüketimi: 7.9-8.4 litre/100 km, ortalama CO2 emisyonu: 208-220 gr/km

Kalite malzemesinde saklı
GLK, Alplerin kıvrımlarında ustalıkla ilerlerken, siz de çok eğleniyorsunuz. Çok dik tırmanışlarda ve kıvrımlı inişlerde bile GLK içinde kendinizi evinizde gibi hissediyorsunuz. Yağmura ve ağır doluya rağmen yol alırken, 2000 metrelik dik inişi düz bir pistte gider gibi tamamlıyorsunuz.

Sapa yollarda GLK kalitesini gösteriyor. Derin çamur göletleri veya yıpranmış yollar, büyük taşlar GLK ile yolculuk ediyorsanız hiç sorun değil. Sağ tekerlek yerin yarım metre altına girmiş, sol tekerleğin yer ile ilişiği neredeyse tamamen kesilmiş olsa bile, GLK sürücüsüne şunu söylüyor: Hepsi bu kadar mı? Siz bir saniye endişe etmeden SUV tekrar toprağa tutunmuş oluyor. Hatta GLK çok dik kayalık yolları bile hiç çaba sarfetmeden geçiyor.
GLK 220 CDI BlueEFFICIENCY: Ortalama yakıt tüketimi: 6.9 litre/100 km, ortalama CO2 emisyonu: 183 gr/km

Güç genlerinde var
Müthiş arazi becerileri ile GLK, diğer Mercedes-Benz arazi araçlarının da göğsünü kabartıyor. En sonunda zorlu bir yolda tur atarken, GLK açıkça belli ediyor ki, efsanevi G-Serisi’nden aldığı “G” harfini tam anlamıyla hak ediyor. Üstün güvenlik seviyesi ile GLK yolcularını her zaman korumakla kalmıyor, arazide de, şehir dışında da kilometreleri kilometrelere ekleyerek sabırlı bir şekilde yol alıyor. GLK diğer araçların pes edeceği yüksek tepelerde bile ustalıkla kullanılabiliyor. Fotoğraflarda GLK’yi dünyaya tepeden bakarken görüyorsunuz, bu duruşu sürüş performansında da göreceksiniz.


modeller

    2 Yorum

  1. mehmet sahsuvaroglu:

    super harika ve ınanılmaz cok ıyı ıyıkı varsınız harıkaları ve bu zefkı bıze sundugunuz icin tesekur edıyorum

  • SON EKLENENLER