GLK 250 4MATIC

bülten 9 Eki 2013
0 YORUM
0 BEĞENİ

Kompakt SUV segmentinin önde gelen modellerinden biri olan Mercedes-Benz GLK-Serisi, GLK 250 4MATIC seçeneğinde vergi avantajı sağlayan 2.0 lt. hacmindeki benzinli motor seçeneği sunuyor. Mercedes-Benz’in tüm SUV ve arazi araçları gibi GLK da sınırlara meydan okuyan safkan bir arazi aracı. Gerek işlevsel ve cazip tasarımı, gerekse teknik özellikleri ve donanımıyla bu segmente yeni bir boyut katan yeni GLK’da tüm tipler, yolcuların güvenliğini, aracın konforunu ve çevikliğini en üst düzeye çıkarmak, hem uzun yolculuklarda hem de sıkışık şehir trafiğinde sürücünün stresini azaltmak amacıyla tasarlanmış geniş bir iç ve dış donanım yelpazesi ile sunuluyor.

GLK’nın yenilenen dış tasarımı araca kendinden emin ve daha karakterli bir duruş kazandırıyor. Gövdede, arazi araçlarının klasik çizgileri ile Mercedes-Benz sedan araçlarının tasarım stili bir araya getirildi. Yeniden tasarlanmış farların altında, tüm modellerde standart olarak sunulan LED gündüz farları mevcut. İki çıtalı radyatör ızgarası ve ortadaki yıldız, tüm mevcut otomobil modellerinin tasarım stilini sürdürüyor. Geniş vurgulu hatları ve zarif stop lambaları GLK’nın arka kısmına sportif bir karakter kazandırıyor. Stop lambaları, hem görünümleri hem de işlevleri açısından tamamen yenilenmiş. GLK’nın arka kısmına benzersiz ve özgün bir gece görünümü kazandırmak için ayrıca fiber optik teknolojisi ve LED’ler kullanılmış. Kaslı ve sert çizgileriyle klasik G-Serisini çağrıştıran, ancak modern Mercedes-Benz binek otomobillerinin hatlarını taşıyan Mercedes-Benz GLK, gerçek arazi aracı özelliklerini  de taşıyor, tasarımı ve ölçüleri ile arazide yüksek hareket kabiliyeti sağlıyor.

Yenilenmiş GLK-Serisi’nin iç tasarımında yüksek kaliteli malzemeler göze çarpıyor. Mercedes-Benz tasarım stüdyosundaki tasarımcılar tarafından tamamen yenilenmiş orta konsol, isteğe bağlı olarak alüminyum veya ahşap kaplama ile sunuluyor. Üç kollu spor direksiyon simidi, yeni döşeme renkleri, koltuk tasarımları ve GLK’da ilk kez kullanılan LED fiber optik teknolojisine sahip ambiyans aydınlatması, araç içinde daha hoş bir atmosfer yaratıyor. 7G-TRONIC otomatik şanzımanlı modellerde, direksiyona ergonomik bir şekilde yerleştirilmiş DIRECT SELECT kolu bulunuyor, bu da kullanıcıya orta konsolda daha fazla yer sağlıyor. İç donanımda standart olarak; elektrikli yükseklik ve sırt ayarı bulunan  ön koltuklar, saklama gözü ile birlikte sürücü ve ön yolcu için kol dayanağı, THERMATIC 2 bölgeli otomatik klima sistemi, tek dokunuşla kumanda edilebilen sıkışma önleyicili otomatik camlar, ve anlık yakıt tüketim göstergesiyle birlikte yol bilgisayarı yer alıyor.

Yenilenmiş GLK-Serisi’nde sportif şıklığı tercih eden GLK müşterileri için, kendine özgü tasarım özellikleri barındıran kapsamlı bir dış donanım spor paketi sunuluyor. Bu paket, AMG ön ve arka tampon altı koruma plakaları, özel radyatör ızgarası, AMG LED gündüz farları, 5-kollu hafif alaşım jantlar ve spor süspansiyon düzenini kapsıyor.

GLK-Serisi’nde sunulan infotainment (bilgi ve eğlence) sistemleri sayesinde sürücü ve yolculara keyifli bir yolculuk sunuluyor. Kaliteli ses sitemi sayesinde araç içinde konser salonu hissini veren bir akustik, arkadaki yolcular için de keyif verici bir seyahat imkanı sağlıyor. Ön koltukların arkasına entegre edilmiş Apple iPad® de, GLK’nın arka kısmında opsiyonel olarak mevcut. Yüksek çözünürlüklü renkli ekrana sahip COMAND Online multimedya sistemi sayesinde araçlarda, destekleyen cep telefonları ile entegre Mercedes-Benz uygulamalarının ücretsiz kullanımı ve internet sitelerine giriş, USB arayüzü, Bluetooth®, telefon ve internet bağlantısı sunuluyor.

Yenilenmiş GLK-Serisi’nde yine gerçek kaza senaryoları baz alınarak entegre güvenlik sistemleri tasarlandı. Yeni GLK’da sunulan güvenlik sistemleri, bu kompakt SUV’u kendi pazarında zirveye taşıyor. ATTENTION ASSIST, yorgunluğu ve kazayı önceden algılayan PRE‑SAFE®, görüş açısının zayıf olduğu durumlarda manevrayı kolaylaştırmak için Mercedes-Benz’de ilk kez kullanılan 360° kamera, BAS PLUS fren yardımcısı, aktif şerit takip yardımcısı ve aktif kör nokta yardımcısını da içeren, otomobile trafikte kendi kendine dur-kalk yeteneği sağlayan DISTRONIC PLUS, park yerlerine girip çıkarken otomatik manevra yapma imkanı sağlayan aktif park etme yardımcısını içeren PARKTRONIC yenilenen GLK-Serisi’nde standart ve opsiyonel olarak sunulan donanımlardan sadece bazıları.

GLK’nın yolcu kabini, ön ve arka deformasyon bölgeleriyle yolcu koruma sistemlerinin temelini oluşturuyor.  Yenilenmiş GLK-Serisi’nde sürücü ve ön yolcu hava yastığı, sürücü diz hava yastığı, sürücü ve ön yolcu kalça hava yastığı, sürücü ve ön yolcu yan hava yastığı, sürücü, ön yolcu ve arka yolcular için perde hava yastığı, çarpmaya karşı duyarlı pedallar, sürücü, ön yolcu ve arkadaki yolcular için yükseklik ve eğim ayarlı 5 koltuk başlığı, sürücü ve ön yolcu için çarpmaya karşı duyarlı NECK-PRO koltuk başlığı, sürücü ve ön yolcu için, mekanik kemer yükseklik ayarı ve kemer kuvveti sınırlayıcısı ile gösterge panelinde arka koltuklar için kemer durum göstergesi bulunan 3 noktalı emniyet kemeri sistemi gibi donanımlar standart olarak sunuluyor. Araçta sunulan aktif güvenlik sistemini destekleyen diğer bazı donanımlar;

  • Yokuş kalkış desteği, ıslak frenleri kurutma ve fren boşluğunu alma özelliklerini içeren ADAPTIVE BRAKE sistemi
  • Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi (ABS)
  • Acil Fren Destek Sistemi (BAS)
  • Hıza Duyarlı Direksiyon Sistemi
  • Araç dengesi bozulduğunda direksiyon simidine hissedilir bir uyarı göndererek sürücünün doğru yöne dönmesi için komut yönlendiren ve dengesiz sürüş koşullarında sürücüyü destekleyen STEER CONTROL sistemi,
  • Elektronik Denge Programı ESP®

Modern motor seçenekleri, tüm GLK modellerinde, düşük emisyon ve yakıt tüketimiyle birlikte üstün sürüş konforu ve etkileyici performans sağlıyor. Yenilenmiş GLK-Serisi’nde, iki dizel ve bir benzinli motor seçeneği mevcut. GLK 220 CDI 4MATIC 170 PS güç ve 400 Nm tork üreten 2143 cc silindir hacmine sahip motor, GLK’ın üstün bir performans sergilemesini sağlıyor. Sunduğu yüksek performansa rağmen, yakıt tüketimi söz konusu olduğunda GLK son derece tutumlu; ortalama yakıt tüketimi 6.1-6.5 lt/100 km seviyesinde ve geleceğin emisyon normu olan EU6 seviyesini bugünden karşılıyor. Dizel motorlar arasında en yüksek performansa sahip araç GLK 350 BlueTEC 4MATIC, 258 PS güç ve 620 Nm tork üretirken, aracın 6 silindirli motoruna düşük devirlerde olağanüstü bir çekiş gücü kazandırıyor.

Tüm GLK modelleriniemmel yakıt ekonomisi, BlueEFFICIENCY’le gelen kapsamlı paket ile destekleniyor. Standart olarak bulunan ECO start-stop fonksiyonuna ek olarak, bu paket yedi-vitesli 7G-TRONIC otomatik şanzımana sahip.

bülten
  • SON EKLENENLER