Yenilikçi, çağdaş ve sade görünüm…

General EQ’nun dış tasarımının mottosu: Bütünlük.

Generation EQ, Exterieur, Studio

Generation EQ, genlerinde SUV’nin gücünü ve bir Coupé’nin dinamik karakterini taşıyor. Yuvarlak hatları ile güçlü bir görünüme sahipken; göz alıcı siyah kaputu ile gümüş rengi gövdesi harika bir kontrast oluşturuyor. Yine aynı uyumda koyu renkli panoramik bir tavanı da bulunuyor.

Daimler AG’nin üst düzey yöneticilerinden Gorden Wagener, onu “sıcak ve havalı” olarak tanımlıyor. Yaptığı tanımı daha açıklayıcı hâle getirmek için sözlerine şöyle devam ediyor; “Onun hayranlık veren tasarım felsefesi, çağdaş görünüme yeni bir yorum getiriyor. Aynı zamanda bu otomobil bizim yeni dizayn anlayışımız hakkında ipuçları barındırıyor.”

Elektronik kokpit!

Generation EQ’nun iç dizaynı sürücü odaklı tasarlandı. Otomobilin kontrol mekanizmalarının temeli, dokunmatik olması üzerine kuruldu. Bu da kullanımını oldukça konforlu ve basit bir hâle getiriyor. Geniş ve asimetrik gösterge paneli, onun daha çarpıcı ve konforlu bir hâl almasını sağlıyor.Generation EQ, Designskizze

Elektrikli otomobilin, ışık imzası

Generation EQ, siyah panelden oluşan ön ızgarası ve beyaz Mercedes-Benz logosu ile sadece ona özgü bir tasarıma sahip. Ön ızgarasının içinde gömülü, güçlü LED farlardan oluşan aydınlatma sistemi, genel olarak mavi LED’den oluşan bir fiber optik ile çevrili. Ön taraftaki beyaz ışıktan oluşan Mercedes-Benz logosu, ayrıca otomobilin arkasında da bulunuyor.

Generation EQ, 2016


Genelteknoloji
  • SON EKLENENLER