Otomobil alırken herkes birçok ihtiyacı karşılayan bir model almak ve hiçbir şeyden ödün vermemek ister. Hem geniş olsun hem de park sorunu olmasın derler. Güvenli bir otomobil olması önemliyken, sürüş zevkini de tattırsın derler. Bunlar bir arada bulunamayacak zıtlıklar mıdır?  Mercedes-Benz için değil. Mercedes-Benz tasarımcıları yeni B-Serisi’ni hem yeni bir hava yaratan hem de duygularınıza hitap eden tasarım üslubu ile geliştirerek spor havayı değerle birleştirdiler. Ufak tefek boyutlarına rağmen, Sports Tourer modeli genç ailelerin ihtiyacı olan genişliği sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Yeni B-Serisi genç çiftlerin güvenlik uğruna sürüş keyfinden ödün vermeleri gerekmediğini gösteriyor çünkü dinamik bir görünümün yanı sıra kullanışı da gayet dinamik. Benzin faktörünü göz önüne alsanız bile sürüş keyfiniz bozulmuyor. ECO start/stop fonksiyonu standart olarak sunulunca, hem benzinli hem de dizel motorlar önceki modele kıyaslandığında %21’e kadar daha az yakıt tüketiyor. Bütün bunlarla beraber daha da geliştirilmiş bir performans sunuyor. Bu sürdürülebilir yaklaşım yeni vites varyasyonları ile destekleniyor: Mesela 7G-DTC çift kavramalı şanzıman gibi. Çekiş gücünde hiçbir kesinti olmadan vitesi değiştirerek, otomatik vitesin kolay kullanımını manuel vitesin yeterliliği ve eğlendiriciliği ile birleştiriyor.

B-Serisi’nde güvenlik
En yeni güvenlik özellikleri tehlikelere karşı koruma sağlarken, konforlu bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Diğer modellerde bulunan “PRE-SAFE”, “ATTENTION ASSIST” sistemlerine ek olarak Çarpışma Önleme Yardımcısı otomobil güvenliğine büyük katkıda bulunuyor. Yeni B-Serisi’nde standart olarak bulunan bu sistem, arka kısımda yaşanabilecek çarpma riskini azaltarak, Adaptif Fren Asistanı ile radar tabanlı çarpma uyarısını birleştiriyor.

Çarpışma Önleme Yardımcısı

B-Serisi, şehrin ona getireceği gündelik hayatın bütün sıkıntılarını kolaylıkla hallediyor. Opsiyonel olarak sunulan Park Asistanı ve geri kamera ile park etmek artık çocuk oyuncağı. Avantajlar bununla sınırlı değil, yüksek kalite iç materyal yenilikçi teknolojilere ev sahipliği yapıyor. İnternet bağlantısı ile çalışan COMAND Online Multimedya Sistemi bunlardan biri. Yeni B-Serisi tam anlamıyla çok işlevli bir kompakt otomobil ve bunun en güzel kanıtı sadece dış boyutları ile sınırlı değil.


modellerteknoloji
  • SON EKLENENLER