G Faktörü.

bülten 25 Nis 2013
0 YORUM
0 BEĞENİ

34 yıldır üretilen Mercedes-Benz’in off-road aracı G-Serisi, ikonik konumunu destekleyen özel bir duruş ortaya koyuyor. Her parkura uygun bu otomobil, test sürüşlerinde olağanüstü becerilerini cömertçe sergiliyor.

Tüm SUV’lerin büyük babası bu otomobil, herhalde dünyanın en özgün off-road aracıdır. Kalıcı popülaritesinin tadını çıkaran G-Serisi, geçen 34 yılda etkileyici anekdotlardan oluşan bir arşive sahip oldu. Avcıların, ordunun ve arazide çalışan birçok kurum ile kişinin tercih ettiği bir off-road aracı olan G-Serisi’nin kayıtlarında Paris-Dakar şampiyonluğu bile mevcut.

Geçtiğimiz yıl şu anki G-Serisi’ne üçüncü makyaj yapıldı. Kuşkusuz çarpıcı dış çizgilere neredeyse hiç dokunulmadı; dik açılar, G Ailesi’ndeki gibi aynen kaldı. Değişiklikleri ancak bir uzman göz fark edebilir! Öte yandan ön farların altındaki kullanılan LED gündüz farları dikkatten kaçmıyor. Dış dikiz aynaları ise yeniden tasarlandı. Bu kocaman off-road otomobile bindiğinizde, o güçlü açılara sahip gövdenin çağrıştırdığı anılar yitip gidiyor. Çünkü gözünüz yeni tasarımdaki direksiyona, güzel görünümlü anahtarlara, butonlara ve komple GPS navigasyon ile internet bağlantısı da bulunan Comand Online isimli bilgi-eğlence sistemine takılıyor. Bu arada, orta konsolun üstünde bulunan büyük boyutlu bağımsız ekran da artık standart donanım!

Yetenekli ve zarif

Arazi araçları dünyasının başrol oyuncusu G-Serisi ilk bakışta göründüğünden de çok yönlü; engebeli arazide yetenekli, asfaltta ise zarif. Direksiyonuna geçtiğinizde tutumlu da olsanız, smokin de giyseniz aynı ölçüde rahatsınız.

G-SERİSİ KÜNYE

Motor gücü
211-525 PS

Yakıt tüketimi
şehir içi:
13,6-22,7 lt
şehir dışı:
9,8-13,7 lt

CO2 emisyonu
karma:
295-397 g/km

Enerji sınıfı
G-F

bülten
  • SON EKLENENLER