Fotoğrafçı ve blogger, Sean Klingelhöfer ve Nate Hassler, G 63 AMG’yi test ediyor.

Beklenmeyen davet
Amerikalı fotoğrafçı ve otomobil bloggerları Nate Hassler ve Sean Kingelhöfer aslında Nürnburging’deki 24 saatlik büyük yarışta fotoğraf çekmek için bulunuyorlardı. Mercedes-Benz Off-Road aracını kullanmak beklemedikleri bir etkinlik olacaktı. Aslında uzun zamandır kurdukları bir hayal gerçek oluyordu ve yeni bir “24 saatlik yarış” şimdi onlar için başlıyordu.
NHassler_G63_06
Zamana karşı yarış başlıyorr
Yarış başladığında ikili, G 63 AMG’lerine yeni varıyor. Zürih’teki son gün ışığını yakalamak için otomobillerini güneye doğru olan rotada sürmeye başlıyorlar. İkili gecenin ilk ışıklarına Chur’un biraz dışında kalan bir mesafede yakalanıyor. Bu durum iki fotoğrafçıyı da bir karar vermeye zorluyor. İkili, gün boyunca akıllarına gelen binlerce fikir arasından sonunda bir karara varıyor ve otomobillerini Walensee Gölü’nün yanına götürmeye karar veriyorlar. Otomobilde geçirdikleri birkaç saatten sonra İsviçre’deki inanılmaz atmosfer, onların tam da yolculuğun başında hayal ettikleri gibi canlanıyor. İkili hem gölü hem de dağları gören alanı bulduklarında karar vermeleri zor olmuyor. Otomobilleri hemen uygun pozisyonlara getirerek yerleştiriyorlar. Günün fon müziğini ise yağmur damlaları oluşturuyor.

NHassler_G63_01 G63-07
Mola zamanı
Ertesi sabah yine nefes kesen dağ manzarası karşısında G 63 AMG ile çekime devam ediliyor. Bir sonraki geceyi geçirmek için bir kalacak bir yer bulmaya karar vermeye çalışan ikili, iki büyük Off-Road aracı ile onları ağırlayabilecek boş oda ve konaklama sunan bir otel bulmanın zor olacağını düşünüyorlar. İsviçre’de aralıklı yağan yağmura rağmen Liechtenstein’a doğru yolculuklarına devam ediyorlar.
G63-02
Alplerin içinden geçen bir rota
Yolculuk hızlı bir kahvaltı ve az uykuyla devam ediyor. İki fotoğrafçı maceralarına devam ederken, otomobillerini teslim etmek üzere yola koyuluyorlar. Fakat önce Vaduz’un inanılmaz manzarasını, birkaç fotoğrafla ölümsüzleştiriyorlar. Yolda karşılaştıkları yol çalışmaları bir sonraki istasyon olan Malbun Ski Resort’a ulaşmalarını geciktiriyor. Planlarını Bludenz’e gidecek şekilde değiştiriyorlar. Bürs’ü geçtikten sonra iki şeritli bir yol olan L82’de mükemmel bir orman manzarası eşliğinde dağ yoluna doğru devam ediyorlar. Yolculuğun bu ayağı, rustik çatılar ve yüksek ağaçlar arasında mükemmel karelere ev sahipliği yapıyor.

G63-04
Ve bitiş
Ne yazık ki tüm güzel şeyler gibi bu yolculuğunda sonu geliyor. Saate göz atıldığında geri dönüş vaktinin geldiği fark ediliyor. Bütün bu yolculuk sonunda Stuttgart’a geri gelen fotoğrafçılar, G 63 AMG ile yaşadıkları deneyimi her şeyin üstünde ve olağanüstü bir deneyim olarak nitelendiriyor.


modelleryaşam
  • SON EKLENENLER