Lewis Hamilton 51’inci kariyer galibiyetine ulaştı. Bu başarıyı ilk yakalayan isim, AUTÓDROMO HERMANOS RODRÍGUEZ.

Formula 1‘de güçlü tempoformula-one-mercedes-mexico_mblog_formula1

Lewis Hamilton: “Bu hafta sonu benim için oldukça süratli geçti. Başlangıç noktasından bitiş çizgisine kadar gücü tamamen hissettim. Zorlu geçen yarış sonrasında şansımın da yardımıyla bitiş çizgisini ilk gören kişi olmayı başardım. 51’inci galibiyetimi almamın çılgın sevinci içindeyim. Şimdi, eskiyi unutup önümüze bakmalıyız. Hafta sonlarımı böyle mutlu geçirmek için elimden geleni yapıyorum. Şimdi önümüzde Brezilya Turu var ve ona hazırlanıyorum. ”

Tüylerim diken diken

Nico Roseberg: “Meksika taraftarlarını tekrar görmek olağanüstüydü. Yarış öncesi geçit töreninde bile tüylerim diken diken oldu. İnsanlar podyumda ismimi haykırdıklarında çok duygusal anlar yaşadım. Bana bu anları yaşatan Meksikalı taraftarlara çok teşekkür ederim. Yarışı ikinci sırada bitirmem benim adıma üzücü bir sonuç olmadı. Brezilya’ya gidip orada tekrar kazanmak için sabırsızlanıyoruz.”

formula-one-mercedes-mexico-mblog_f1_

Harika günformula-one-mercedes-mexico-t1_f1_mblog

Mercedes-Benz Motorsport Başkanı Toto Wolff: “ Dışarıdan basit bir yarış olarak görülebilir fakat takım için hiç de kolay değildi. Yaşanılan bazı şanssızlıklara rağmen yarışı harika bir sonuçla tamamlamayı başardık. Lewis, 51 galibiyet ile Prost’un rekorunu egale ederek spor dünyasında büyük bir başarı elde etti. Biz şimdi bütün bu başarılarımızı geride bıraktık ve tamamen Brezilya’ya odaklandık.

İnanılmaz anlar

Teknik bölümün kurucu yöneticisi PaddyLowe: “ Yılın en büyük kalabalıklarından birine müthiş bir görsel şölen sunduk. Rekabetin yüksek noktada yaşandığı yarışı ilk sırada kazanmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Lewis’i de Prost’un rekorunun egale etmesinden dolayı ayrıca kutluyorum. Bu büyük başarıyı yakalayan takımın bir parçası olmak ayrıca gurur vericiydi.”

formula-one-mercedes-mexico-t3_f1_mblog


yaşam
  • SON EKLENENLER