Otomobil fotoğrafçıları ve bloggerları günümüz Mercedes-Benz modellerine özel bir açıdan bakmak için bir araya geliyor.

Fotoğraf: Gijs Spierings
Metin: Tobias Ritzenfeldt & Stephen Reuß


Göz Hizasında

tema park

Tema parkında yalnız bir gece geçirmek birçoğu için çocukluk hayalidir. Seçili 18 fotoğrafçı ve bloggerdan oluşan ekip, “Europa-Park’ta Bir Gece” konseptiyle ikincisi düzenlenen etkinlikte bu hayallerini gerçekleştirme şansı buldular. Katılımcılar; Europa-Park’ın kapanış saati geldikten sonra, günümüz Mercedes-Benz modellerinden oluşan seçkiyi bu tema parkın eşsiz yerlerinde fotoğrafladılar. Europa-Park’a giderken yol üstü Gaggenau’daki son 60 yılın modellerinin sergilendiği UNIMOG Müzesi’nde hızlı bir mola verme fırsatını da kaçırmamış oldular. Müzenin kendi bünyesindeki normalde sadece aşırı kıvrak off-road UNIMOG araçlarına ayrılan parkurunda, G-Serisi’de kendisinin gerçek bir off-road ikonu olduğunu kanıtlama fırsatı buldu.


Europa-Park’ın 40. Yılı
Çok sayıdaki sıra dışı atraksiyonlarıyla Europa-Park, 40 yıldır genç yaşlı demeden kitleri eğlendirmeye devam ediyor. Ziyaretçiler şehir temalı kısımda Avrupa’nın çeşitliliğini tek bir yerde deneyimleme şansı buluyor. Hava karardığında ise bu park, gizemli bir atmosfere bürünüyor. Mercedes-Benz  bu özel havayı ikinci defa, çok değişik türde bir fotoğraf çekimi için kullanıyor. Son ziyaretçi de parktan çıktıktan sonra fotoğrafçı ve bloggerlar, otomobilleriyle parkın değişik lokasyonlarına doğru yola koyuldular.

europa park

Fotoğraf: Dennis Noten

Keşif Turu
keşif turu

“JURASSIC WORLD”  filminden tanıyacağınız G 63 AMG 6×6, iftiharla parktaki yerini aldı. Bu Europa-Park’ta Mercedes-Benz Hall’deki SUV sergisine eklenen yeniliklerin en sonuncusu oldu. Katılımcılar en güzel pozu yakalayabilmek için gece geç saatlere kadar parkı turladılar.


modelleryaşam
  • SON EKLENENLER