Otomobil dergisi Auto Zeitung’un okuyucuları yeni M-Serisi’ni en iyi arazi aracı seçti. Mercedes-Benz SLS AMG ise iki kategoride birincilik kazandı. SLS AMG, Roadster ile üstü açılabilen en iyi otomobil kategorisinde ödül alırken, Coupé modeli ile de en iyi spor otomobil ödülünü almaya hak kazandı. Auto Zeitung okuyucuları tarafından yılın en iyilerinin seçildiği anket bu yıl 24. kez yapıldı. Yaklaşık 100.000 okuyucunun katılımı ile gerçekleşen anketin sonucunda “Auto-Trophy”  ödülleri, Düsseldorf’ta düzenlenen törende sahiplerini buldu.

 

 

 

 

 

 

M-Serisi, tanıtımının ardından kısa bir süre geçmesine rağmen,  SUV sınıfında 2.defa ödül alıyor. SUV kategorisinde oylamaya katılan okuyucular, seçimlerini yaparken tasarım ve konforun yanı sıra yakıt ekonomisi ve çevrecilik gibi özellikleri de göz önünde bulundurdu. İki kategoride ödül alan SLS AMG ise Auto Zeitung okuyucuları tarafından bu yıl, üçüncü kez en iyi otomobil seçildi. SLS AMG başarısını 1950 yılında üretilmesinin ardından efsane olarak hafızalara kazınan 300 SL’ye ve o günlerden bugüne kadar Mercedes-Benz’in geliştirdiği tasarım ve teknolojilere borçlu.

Mercedes-Benz için gelenekselleşen “Auto-Trophy” ödülleri geçtiğimiz yıl SLS AMG ve CLS-Serisi’ne verilirken 2009 yılında da SLS AMG ve E-Serisi ödül almaya hak kazanmıştı.


modeller

    3 Yorum

  • SON EKLENENLER