En güçlü SLK

modeller 3 Eyl 2011
1 YORUM
0 BEĞENİ

SLK ailesinin en güçlü üyesi SLK 55 AMG’nin tanıtımı yapıldı. Yeni geliştirilen ve sekiz silindirin performansını, dört silindirli motorların ekonomisi ile birleştiren motor ilk kez SLK 55 AMG’de kullanılıyor. 5.5 litrelik V8 motoru ile yüksek performansı ekonomik yakıt tüketimi ile birarada sunan SLK 55 AMG en gelişmiş SLK ünvanına sahip.

Üstü açık sürüş keyfi yaşatan SLK 55 AMG 422 beygir gücünde ve 540nm tork üretiyor. 100 kilometrede 8.4 litre yakıt tüketimi ve kilometrede 128 gram CO2 emisyon salımı ile de emsallerinden %30 daha düşük değerlere sahip. Yüksek düzeyde sürüş dinamiklerine sahip otomobilde AMG spor süspansiyon sistemi kullanılıyor.

4.6 saniye gibi kısa bir sürede 0’dan 100 km hıza çıkan SLK 55 AMG’de maksimum hız, 250 km/s ile elektronik olarak sınırlandırılmış. V8 motorun yakıt tüketimini azaltan silindir açma-kapama sistemi 30 milisaniye ile farkedilmeyecek bir tepki süresine sahip. 3 kademeli ESP sistemi sunulan otomobilde kullanılan şanzıman ise Comfort (C), Spor (S) ve manuel (M) seçenekleri ile AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC.

Sportif görünümlü ön tamponu, hafif alaşım jantları, farklı gövde tasarımı ve atletik görünümü ile belirleyici tasarım detaylarına sahip Yeni SLK 55 AMG aynı zamanda krom kaplı çift egzoz borusu ile klasik bir Roadster!

YENİ SLK 55 AMG’Yİ YAKINDAN İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN!


modeller

    1 Yorum

  1. YAVUZ SELİM AYDIN:

    YOK BÖYLE BİR GÜZELLİK İNŞ BANA DA NASİP OLUR BÖYLE BİR MAKİNA.. ZATEN MERCEDES VARSA GERİSİ TEFERRUATTIR BENCE…

  • SON EKLENENLER