Sıfır emisyon ile sadakat
Sıfır emisyon ve güçlü bir tork ile Mercedes-Benz size alıştığınız Mercedes-Benz standartlarında bir otomobil sunuyor. Güvenlik, konfor ve etkili sürüş deneyimi ile bildiğimiz Mercedes–Benz performansını deneyimleyebileceksiniz. Satış ve Pazarlamadan sorumlu Heiko Bornhöft, bu heyecan verici son gelişmeyi şu şekilde açıklıyor: “Kapsamlı bir performans portföyüne sahip olan Mercedes-Benz, lokal emisyonlu, elektirikli otomobilleri ile B-Serisi’nde en yüksek memnuniyeti hedefleme startejisine sahip.”

Yenilikçi ve heyecanlı
Yenilikçi elektrikli mobilite ürünleri ve hizmetleri ile elektrikli ulaşım dünyasına ayrıcalıklı bir kapı aralanıyor.
Elektrikli otomobiller ile birçok avantajı bir arada sunan Mercedes-Benz, yolları tam donanımlı elektrikli otomobillerle doldurmayı hedefliyor.

Şarj edilebilen elektrikli otomobiller ile alışılan sürüş dinamikleri arasında paralelliği güçlü lityum-iyon baterileri sağlarken, 130 kW elektrik ile 200 km performans elde edilebiliyor. Bütün bu özelliklerin yanı sıra Mercedes-Benz’in bilinen karakteristik dış ve iç tasarımı elektrikli otomobillerde görülüyor.

Elektrikli B-Serisi sıfırdan 100 km’ye 7.9 saniyede ulaşırken, gündelik hayatta bir spor otomobilden alınan performansı sunuyor. Mercedes-Benz servislerine bağlı, uzaktan kontrol edilebilirliği ve konfigürasyonu mümkün olan otomobiller ile sürüş keyfi başka bir boyut kazanıyor. Mevcut şarj durumunu bir harita üzerinde görülebilinecek şekilde tasarlanan otomobil, kullanıcının gereksinimlerine cevap verecek şekilde üretildi.

Otomobilin yardım fonksiyonları sayesinde önceden ısıtıp, soğutma özellikleri direkt olarak PC, tablet ve akıllı telefonlardan yönetilebiliyor. Kullanıcılar dilerse, otomobilin teknik bilgilerini Twitter ve E-posta olarak da alabilecekler.

Güvenilir ve esnek
Şarj edilebilen otomobil kullanmak hayatımızı pek çok konuda kolaylaştırabilir. Fazlaca olan benzin istasyonlarının yerine çözümü alternatifli olan elektrik şarj noktalarını kullanmak; gerek çevresel gerek ise kullanıcının kendi rutinine kolayca uyarlayabileceği bir artı özellik olarak karşımıza çıkıyor. Mercedes-Benz elektrikli otomobil kullanıcıları esnekliğin vermiş olduğu konforu yaşarken, network servisleri ile de Mercedes-Benz bayileri ile iletişimde olabilecek.


modelleryaşam
  • SON EKLENENLER