Paris Motor Show’da öne çıkanları sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Orijinal adı “Mondial de l’Automobile” yani “Otomobil Dünyası” olan Paris Motor Show, yeni otomobil lansmanlarının dışında da birçok etkinliğe sahne oldu. Fuarın görkemli ambiyansını yakalamanız için biraz da bu etkinliklerden söz edelim istedik.

Öncelikle, Paris Motor Show 2010’un en önemli ve en büyük sergisi firmaların standlarında değildi, üstelik yeni modelleri de içermiyordu! Çünkü bu serginin adı, otomotiv tarihine damgasını vurmuş klasik otomobillerden oluşan “İnanılmaz Koleksiyon” (Incredible Collection) idi.

Japonya’dan Amerika’ya dünyanın dört köşesinden, 10 ayrı firmanın müze ve koleksiyonlarından gelen 40’tan fazla klasik otomobil, bu büyük ve gerçekten de “inanılmaz” koleksiyonda ziyaretçilerle buluştu. Mercedes-Benz Müzesi’nin 300 SL, C11 ve C112’den oluşan efsane Martı Kanat otomobilleriyle damgasını vurduğu sergide Citroën, Peugeot, Renault, Alfa-Romeo, Chrysler, Mazda, Mitsubishi, Nissan ve Opel de klasikleşmiş araçlarıyla yerlerini aldı.

Paris Motor Show 2010’da yeşil teknolojilerin öne çıktığından daha önceki yazılarımızda söz etmiştik. Elektrikli araçlar için test alanı oluşturulan, BNP Paribas sponsorluğunda termik ve hibrid otomobiller için eko-sürüş eğitimi verilen bu seneki Paris Motor Show’da, Fransa Çevre Bakanlığı’nın desteğiyle petrol dışı yakıt ve alternatif benzin üreticilerine yer veren bir “Yeni Enerji” forumu da düzenlendi.

Elbette tüm aktiviteler bunlarla da sınırlı kalmadı. Fransa Motor Sporları Federasyonu’nun gençlere, Disney-Pixar’ın ise çocuklara go-kart eğitimi verdiği fuarda dünyanın en büyük bilgisayar oyunu üreticisi Electronic Arts “Need for Speed” yarış oyunuyla, X-Box ise yeni Kinnect konsollarıyla konuklara eğlenceli anlar yaşattı.


modellerteknoloji

    1 Yorum

  • SON EKLENENLER