Mercedes-Benz Türkiye Facebook sayfamızda 1 milyon takipçiye ulaşmamızı kutlamak için efsane karakterlerin origamilerini A 45 AMG ile buluşturduk.

Bazı efsaneler vardır.
Facebook sayfamızda 1 milyon takipçiye ulaşmamızı yine yıldıza yakışacak şekilde kutlamak için aylar öncesinden çalışmalarımıza başladık. Mercedes-Benz Türkiye Facebook takipçilerimize ithaf edeceğimiz kutlama için en özel ve farklı olanı aradık. Mercedes-Benz’in sanatla her gün daha da güçlenen bağlarından yola çıkarak çok da fazla bilinmeyen sanat dallarını araştırdık.

Kompakt çılgınlık. A 45 AMG.
Mercedes-Benz Türkiye, Facebook’ta 3 yıldır her gün denenmemiş olanı yapmayı hedefliyor ve yenilikleri ile her zaman ilk sıralarda yer alıyor. “Farklı olanı” araştırmak, bulmak ve gerçekleştirmek ilk günden itibaren her zaman hedefimiz. Bu yüzden kutlamamızın başrolü için konforu, sportifliği ve birçok özelliği bir arada sunan A 45 AMG’den daha iyi bir karakter olmazdı. Yapılan uzun toplantıların ardından çok fazla denenmeyen, farklı olan, aslında herkes tarafından detayları ile bilinmeyen origami sanatını keşfettik. Ve bir kez daha denenmemiş olanı yapmak için yola çıktı.

Origaminin keşfi.
Origami denildiği zaman “Evet kâğıt katlama sanatı” cevabını versek de, işin özü kâğıt katlamak olsa da, origami dünyasının sırlarının yalnızca bir parçasına ilk toplantımızda ulaştık. Origami sanatçısı Atilla Yurtkul ile gerçekleştirdiğimiz proje toplantısında sıfırdan bir origami modeli tasarlamanın 1 yıl kadar zaman aldığını, bir model katlamanın uzun saatler sürdüğünü ve Türkiye’de origami ile uğraşan çok az insan olduğunu öğrendik. Origaminin ne kadar incelik ve sabır isteyen bir iş olduğunu gördüğümüzde kutlama videomuza da ne kadar yakışacağını daha iyi anladık. A 45 AMG’yi efsane karakterin origamileri ile buluşturmaya karar verdik.

Çizgilerle başlayan proje.
Mercedes-Benz’in özelliklerini yansıtan efsanevi karakterler tercih edildi. Cesareti temsil eden Icarus, yeniliklerin öncüsü Phoenix, başarının simgesi Nazgul, gücü ile kendini gösteren Smilodon, tutkuyu anlatan Tenzen ve tabii ki A 45 AMG projenin başrol oyuncularıydı. İlk çizgiler çizildi, konsept belirlendi, efsanelerin buluşucağı mekân seçildi ve çekimler başladı.

Efsanelerin buluşması.
Silivri’de bir depoda gerçekleşen çekimler sabaha kadar sürdü. A 45 AMG dinamik yapısını çekimlerde de gözler önüne sererek kendine yakışır bir performans sergiledi. Atilla Yurtkul’un katladığı origamiler tek tek çekildi. A 45 AMG’nin görüntüleri ile birleştirildi ve efsanelerin heyecan veren buluşması ortaya çıktı. Mercedes-Benz Türk ve Limonsocial ortaklığında gerçekleştirdiğimiz proje ile yıldıza yakışır bir kutlamaya imza attık.

Teşekkürler.
Facebook’ta bizi efsane yapan, yıldız efsanesini takip etmeyi seçen ve her gün büyüyen Mercedes-Benz tutkusuna ortak olan herkese teşekkürler.


yaşam
  • SON EKLENENLER