Herkesin Mercedes-Benz E-Serisi ile ilgili bir anısı mutlaka vardır. Yıllar boyunca yollarda gördüğümüz E-Serisi’nin bu zamana kadar Mercedes-Benz’in en önemli araçlarından biri olmasındaki en önemli noktayı düşündünüz mü?
Mercedes-Benz E 350 (W 212) 2012

Mercedes-Benz E-Serisi üretime girdiği yıldan bu yana otomotiv dünyasına yeni teknolojileri ilk sunan ürün oldu. Rakiplerinin aklından bile geçmeyen teknolojileri, yenilikçi bir felsefe ile tüketicilerle buluşturdu. Bu sayede, Mercedes-Benz E-Serisi zihnimizde unutulmaz bir yere de sahip oldu.

E-Klasse, E 350 4MATIC, Limousine Avantgarde, (W 212), 2012

Birçoğumuzun hafızasında E-Serisi; E200ve E200 Kompressor modelleri ile yer aldı. Zaman ilerledi, teknoloji gelişti ve E-Serisi de teknolojik ilerlemenin gerisinde kalmadı. Bu gelişmenin en önemli sonuçlarından biri de 1.6-lt turbo beslemeli E180 modelidir. Bundan on yıl önce E-Serisi ve 180 rakamlarını bir arada görmeyi beklemiyor olabilirsiniz. Mercedes-Benz’in çevreci ve daha az yakıt tüketen teknolojileri sayesinde, 1.6-lt motoru turbo beslemesi ile artık E180 modeli olarak görmekteyiz.

Bu yıldız yeni teknoloji ürünü olan 1.6-lt benzinli motoru ve turbo desteği sayesinde daha verimli ve ekonomik. 156 beygirlik gücü sizi E-Serisi’nin üstün konforu ile 100 km/h hıza 9.7 saniyede taşırken 250 nm tork değeri ile ara hızlanmalarda bu zamana kadar görmediğiniz bir 1.6-lt motor performansı yaşatmakta. Bununla yetinmeyip 7-ileri otomatik şanzımanı ile vites geçişlerini size hissettirmeyecek pürüzsüzlükte gerçekleştirmekte.

Mercedes-Benz E-Klasse, Modellpflege, (W 212), 2012

Tüm bunların yanı sıra önemli olan diğer bir nokta ise ekonomi değerleri. E180 modeli sadece 6.1-6.6-lt yakıt tüketimi ile Mercedes-Benz E-Serisi’nin konforu ve teknolojik donanımlarını ekonomik bir şekilde faydalanmanızı sağlamakta. 143-153 g/km emisyon değeri ile de sınıfındaki en yeşil otomobillerden biri. Kısacası, E180 ekonomi ve lüksü ahenkli bir şekilde birleştirdi.

Mercedes-Benz E 200 NGD (W212) 2013

Performans açısından oldukça verimli bir otomobil olan E-Serisi’nde yer alan gece görüş asistanı, Distronic Plus, LED teknolojiye sahip farları, 9 hava yastığı, kör nokta asistanı gibi standart ve opsiyonel birçok özelliğiyle ile yolunuzda güvenle ilerlemenizi sağlayacak sistemleri sizin için düşünüyor, bir yıldız sahibi olmanın ayrıcalığını yaşatmayı hedefliyor.

Konuk Yazar: Uygar KILIÇ


modeller

    7 Yorum

  1. Emrah Özdemir:

    Araç güzel ancak beygiri artmalı ve 9 ileri şanzıman gerekli. Birde mevzusu geçen 6 litre yakıt tüketimini görmek pek mümkün değil. 10 litre civarı yakıyor araç. Bu bizim için çok önemli değil derseniz gerisi mükemmel. Mercedes her zaman Mercedes’tir.

  2. Fatih uslu:

    mercedes bence 2008 den 2012 kadar cok geride kaldi rakiplerine nazaran ve son 4 yilda araclarda ariza orani ortalamalarin ustunde seyrediyor gibi gozukuyor yildizdan daha fazlasini bekliyoruz

  • SON EKLENENLER