Dünden Sonra

yaşam 24 Mar 2012
0 YORUM
0 BEĞENİ

İstanbul Modern, fotoğraf koleksiyonundan bir seçkiyi Dünden Sonra adlı sergiyle izleyicilerle buluşturuyor. İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi ve müzenin alt katında yer alacak sergide, 53 sanatçının 179 eseri bulunuyor. Türkiye’de fotoğrafın modern ve çağdaş örneklerini bir araya getiren sergi, Osmanlı Dönemi’nden günümüze uzanan süreçte fotoğrafın teknik ve kavramsal gelişimini ortaya koyuyor.

Bugünden geriye doğru bir akışla ilerleyerek, Türkiye’de fotoğrafın günümüzde ulaştığı noktadan 1800’lerin Pera’sına dek fotoğraf serüvenini ele alıyor. Sergi, geçmişin ve günümüzün birikimini izleyiciye bir arada sunarken, bundan sonraki yıllar için koleksiyonun gelişimine de ışık tutuyor. Fotoğraf koleksiyonu; Osmanlı Dönemi’nden Cumhuriyet başlangıcına, Türkiye’de fotoğrafın temelini oluşturan 50’ler sonrasından 60’lara, 70’lere ve günümüzün önemli sanatçılarına uzanıyor. Sürekli değişen ve dönüşen bir ifade alanı olan fotoğraf sanatının örneklerinin yer aldığı sergi, ziyaretçileriyle doğal bir iletişim ve paylaşım içinde bulunuyor.

Dünden Sonra Sergisi’nin küratörlüğünü, fotoğraf galerisinin yöneticiliğini yapan ve koleksiyonun kimliğini biçimlendiren Engin Özendes üstleniyor. Fotoğraf sergisi 3 Haziran tarihine kadar görülebilir.


yaşam
  • SON EKLENENLER