G-Serisi daha da gelişmiş formuyla karşımıza çıkarak, arazi araçları arasındaki üstün yerini sağlamlaştırıyor. 1979 yılında ilk defa yola çıkan araç, zorlu arazi koşulları için kullanılmak üzere tasarlandı. G-Serisi’ne, 33 yıl içerisinde Mercedes-Benz’in süzgecinden geçerek üst sınıf iç tasarım, Stuttgart’ta üretilen Sedan modellerinin yol tutuş kalitesi eklendi. Günümüzde G-Serisi lüks arazi araçlarının en üstün modeli olarak görülüyor ve diğer başarılı Mercedes-Benz SUV’lerinin kökeni olarak tanınıyor.

Dış tasarım yenilikleri

1979’dan bu yana neredeyse hiç değişmeyen tasarım, G-Serisi’ni bir tasarım ikonu haline getirdi. G-Serisi’nin dış tasarımında yapılan en belirgin değişiklikler ise LED lambalar, yeni dış aynalar oldu.

İç tasarımda son fırça darbeleri

Gösterge paneli ve orta konsol tamamen değiştirilerek yeni tasarlanan kontrol panelleri ile yenilendi. İki daire şeklindeki gösterge arasında şimdi yeni renkli bir gösterge bulunuyor. Bir diğer geniş ekran renkli gösterge de ortada yer alıyor. Sürücü koltuğundan rahatlıkla görülebilen bu gösterge internet erişimi bulunan COMAND sisteminin bir kısmını oluşturuyor. G-Serisi’nin özelliğini korumak için iç tasarımda bazı stil belirleyici özellikler hâlâ korunuyor.

Sizin tercihinize bıraktık

G-Serisi motor seçenekleri arasında G 350 BlueTEC’in 3.0 litre V6 dizel motoru ile G500’ün güçlü 5.5 litre V8 benzinli motoru bulunuyor.Motor seçeneklerinin zirvesini ise 544 PS gücünde V8 çift turbolu motora sahip G 63 AMG ve 612 PS gücünde V12 çift turbolu motora sahip G 65 AMG oluşturuyor. DISTRONIC Plus, Kör Nokta Yardımcısı ve PARKTONIC ise opsiyonel güvenlik donanımları arasında.

bülten
  • SON EKLENENLER