Rüya otomobil
Rüyalarınızın otomobili deyimi şüphesiz çok fazla kullanıldı. Oysa Concept S-Serisi Coupé’nin tanıtımı için toplanan konuklar aracın üzerindeki örtü kaldırıldığında, Frankfurt Auto Show’daki (IAA)bir salondan çok bir hayal dünyasında bulundukları düşünmüş olmalılar. Çünkü akıcı formlar ve dikkat çekici hatlar, kaslı yüzeyler, güçlü bir tavan ve olağanüstü keskin hatlara sahip aynalar ile karşılaşmışlardı. Kesinlikle abartı değil: Bu otomobil neredeyse imkansız denebilecek kadar güzel!
Öte yandan bu geniş Coupé’nin heykelsi görünüşü, sadece estetik adına yaratılmış değil. Bu Mercedes–Benz’in değerlerini özetleyen bir tasarım felsefesinin ifadesi. Mevcut modellerde, ait oldukları serinin özelliklerini vurgulama geleneği sürüyor. Mesela yarattığı algıyla: Ona bakanların kendilerini alamadıkları akıcı bir siluet… Mesela kaydettiği gelişmelerle: Her ne kadar “sadece bir concept” otomobil olsa da bu araç en ileri güvenlik ve şasi teknolojilerini bünyesinde toplayabilen bir gelişmenin altını çiziyor. Concept S-Serisi Coupé, Mercedes tasarım şefi Gorden Wagener’in “Modern Lüks” dediği şeyi ortaya koymak için tasarlandı. Bu nedenle mükemmellik arayışı aracın içinde de devam ediyor.

Concept_S_1

Yeni iki kapılı tasarıma 455 PS’lik performans ve 700 Nm’lik maksimum torka sahip çift turbolu bir V8 motor eşlik ediyor. Dört kişilik iç mekan son derece geniş. Eğlence ve navigasyon için düşünülmüş iki düz ekran monitör, akıllı güvenlik yardımcısı sistemlerde olduğu gibi, piyasaya yakınlarda sürülen yeni S-Serisi Sedan’dan alınmış ve 18 milyon şarkılık bir koleksiyon içerisinden ortama uygun gördüğü müziği seçebilen “Mood Gride” yazılımı gibi yeni özelliklere sahip.
Konu kullanılan malzemeler olduğunda iş dönüp dolaşıp lükse geliyor. Fütürist hava mazgalları beyaz alüminyum ile seramik görünüşlü zımparalanmış alüminyum karışımından yapılmış. Merkez konsol, değerli metallerin 1.000 derece sıcaklıkta parlak krom katmanlara yerleştirilmesiyle, çizilmeye karşı son derece güçlü bir direnç yaratan ve yüzeyin mücevher gibi parladığı “Kara Elmas” yöntemi kullanılarak üretilmiş. Concept S-Serisi Coupé, içerisiyle de dışarısıyla da gerçek bir mücevher.

Mercedes-Benz magazin


modeller
  • SON EKLENENLER