Mercedes-Benz, 2012′de yenilenmesi beklenen A-Serisi’nin daha sportif ve sürüş keyfi ön planda olan bir otomobil olacağının ön bilgisini vermişti. Geçtiğimiz günlerde de, Concept A-CLASS adında beklenen yeni serinin bir ön gösterimi olarak kabul edebileceğimiz oldukça heyecan verici bir modeli tanıttı.

Premium mini segmentinde rekabet etmesi beklenen modelin hatları özellikle arkadan bir mini segmentinden ziyade, C segmenti coupé formunu andırıyor. Mercedes-Benz’in B-Serisi’nin yerine mi geçecek acaba bu yeni A diye düşünmeden edilmiyor bu yüzden. En az diğer mini segmentinde yer alan otomobiller kadar sportif. Farlar ve ızgara bir konsepte yakışacak güzellikte, ancak yeni CLS’yi düşünürsek bu görünüm üretim modelinde bu şekilde kalabilir. Otomobilin içinde koltuklarının ortasından geçen çubuk gibi bir ünite olduğunu da ekleyelim.

Ön konsolda navigasyon uygulamasının bir iPad üzerinden görüntülenmesi de gözden kaçmıyor. Apple yalnızca Mercedes-Benz’in değil, diğer markaların da gözbebeği konumunda bugünlerde. Bu büyük dokunmatik ekran işi nasıl çözülecek bakalım, markaların kendi sabit ekranları ve arayüzleriyle mi, yoksa araçla verilen bir üçüncü parti tabletle mi?


modellerteknoloji

    4 Yorum

  1. ümit dinçer:

    yeni class aldığım bilgilere göre kasım-aralık gibi gelecekmiş..fiyat aralığı 35-45 bin dolar üzerınden degerlendırılecek sanırım.bayılerden aldıgım bılgıler bu dogrultuda..bı an önce Türkiye’ye gelmesını beklıyorum..

  • SON EKLENENLER