Kelebek etkisi
Mesleğini “keyifle devam eden bir öğrenme süreci” olarak yorumlayan Kaprol, İlkbahar-Yaz 2014 sezonu için hazırladığı koleksiyonunu, ‘Kelebek Etkisi’ konseptiyle, kendi dünyasını yaratma cesaretine sahip kadınlara adadığını söylüyor. Koleksiyonda armonik bir tempoda tekrarlanan formlar, özgün malzeme kullanımları, deri tasarım detayları ve artık imzası haline gelen özel teknikler yer alıyor. Bu açıdan GLA 200’deki yumuşak ve dikkat çekici tasarımın kullanım kolaylığının ve dünyadan soyutlanmayan, şehir içinde stres yaratmayacak kompakt hacmin ona özel bir koleksiyon hissi verildiği söylüyor.

Arzu Kaprol’ün tasarımları tüm dünyada biliniyor. İsmi marka olmuş moda tasarımcılarından biri. Buna rağmen oldukça mütevazı, çalışkan, duyarlı ve sağduyulu biri. İşine ve ailesine aşık, coşkulu, yaratıcı bir kadın. Yaşadığı ve çok sevdiği İstanbul’dan ilham almaktan hiç vazgeçmiyor. Karaköy ve Kapalıçarşı en sevdiği yerler arasında. Galata Kamondo binasında bulunan mağazasına uğradıkça, Karaköy Bej Cafe’de küçük molalar vermekten keyif alıyor. Tıpkı Kapalıçarşı’nın zenginliğini her fırsatta dile getirdiği gibi… Alışverişlerini buradan yaptığını öğrenince şaşırıyoruz.

Arzu_Kaprol_GLA_6Arzu_Kaprol_GLA_7

Mobil yaşam.
Onun yoğun tempoda geçen bir yaşamı olduğunu söylemiştik. Öyle ki ‘kimi zaman uçaklar bile ofisim olabiliyor’ diyor. Bu mobil gündeki işlerini ise Mercedes–Benz GLA 200 üstleniyor. Panoramik açılır tavanından içeri giren güneş ışığı sayesinde daha ferah bir ortam sunan içi mekanı ve orta konsolda vites kolonunun bulunmamasıyla oluşan geniş kullanım alanı, home office rahatlığında bir ortam yaratıyor adeta. iPad’inden maillerini kontrol ediyor, haberlere ve moda dünyasındaki son gelişmelere göz atıyor.

Arzu_Kaprol_9

Son ayları Paris, Berlin ve İstanbul arasında geçen Arzu Kaprol’ün yoğun iş temposunda Mercedes–Benz GLA 200 ile geçirdiği enerjik günün sonunda onu havalimanına uğurluyoruz.

Arzu_Kaprol_GLA_10


modelleryaşam
  • SON EKLENENLER