Otomobilin mucidi olarak, sadece yeni modeller geliştirmiyor, geliştirdiğimiz teknolojilerle otomobili dönüştürmeyi de amaçlıyoruz. İşte bu yüzden çevreyle ilgili sorumluluklarımız, AR-GE projelerimiz arasında en önde geliyor. 1986’da üç yollu katalitik dönüştürücü ile başladığımız bu yolda bugün BlueEFFICIENCY teknolojileri ile ilerlemeyi sürdürüyoruz. Hedefimiz belli: Sıfır emisyonlu otomobiller.

Her yıl tüm dünyada, trafikte 6,5 milyar ton CO2 salınımı yapılıyor. Bu miktar gezegendeki tüm CO2 salınımının yaklaşık beşte biri kadar. Bu yüzden biz kendi üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirerek, emisyonu minimum düzeye  indirmek için yeni bir anlayış oluşturduk: BlueEFFICIENCY.

BlueEFFICIENCY şu an 85 Mercedes-Benz modelinde sunduğumuz; NGT, BlueTEC, HYBRID, BlueTEC HYBRID, F-CELL, E-CELL, E-CELL Plus ve F800 Style gibi birbirinden farklı inovatif seçeneklerin bütününe verdiğimiz isim. Herbiri kendi içinde gelişmeye açık, yakıt tüketimini azaltan bu yeşil teknolojiler sayesinde yarının teknolojisini bugünden kullanmayı vaat ediyoruz. Çocuklarına miras olarak kocaman bir sıfır değil sıfır emisyonlu yaşanılabilir bir dünya bırakmak isteyenler için.


modellerteknoloji
  • SON EKLENENLER