CLA 180 CDI

modeller 20 Oca 2015
3 YORUM
0 BEĞENİ

Bir otomobil düşünün, hem dört kapı, hem coupé formunda hem de kompakt boyutta. Bu durum size zor bir denklemi veya yapbozun sonunda nereye koyacağınızı bilemediğiniz parçaları hatırlatabilir. Mercedes-Benz CLA da böyle bir düşünceden ortaya çıkarak, farklı ve birbirinde uzak kavramların bir araya gelmesi, asla birlikte olamaz denilen düşüncelerin birleşmesinden oluştu.

Uzun yıllar boyunca kompakt sınıf otomobiller hatchback formunda üretildi. Farklı bir tasarım arayanlar ise daha üst sınıflara yönelmek durumunda kaldı. Bu durum ise akıllara şu soruyu getirdi: Günümüzde aynı model akıllı telefonların farklı boyutlarda üretildiği bir dünyada neden dört kapı coupé tasarımda daha kompakt bir boyut almasın?

CLA 45 AMG

Mercedes-Benz 2013 yılında CLA model ile dört kapı coupé tasarımını kompakt bir otomobilin dinamik ve genç yapısı ile birleştirdi ve CLA modeli otomotiv sektöründe yeni bir sınıfı ortaya çıkardı. Hatchback otomobil hatları ile özdeşleşen kompakt sınıfına artık yepyeni bir soluk geldi. Dış tasarımı ile asla kompakt bir otomobil izlenimi vermeyen yapısı agresif hatlarıyla da kendi sınıfının ötesinde bir sürüş dinamizmi olduğunu kanıtlıyor.

Mercedes-Benz CLA 45 AMG

Bütün bu sıra dışı karakteri, Mercedes-Benz’in bilgi birikimi ile birleştirildi. Düşük rüzgâr direnci, kaza engelleme sistemi, konsantrasyon kaybı yardımcısı gibi kendi sınıfında zor rastlanacak teknolojileri muhteşem bir tasarımın altında sunuyor. 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanı (7G-DCT) yüksek verimliliğe sahip motorunu direksiyon üzerinden kumanda ederek, sürücüsüne performansın keyfini çıkarma imkânı tanıyor.

CLA 250 Sport

İç tasarımda da, agresif dış tasarımı tamamlayan, ergonomik olarak düşünülmüş kontrol sistemleri, geniş bilgi ekranı ile CLA’nın sadece görünüm olarak değil lüks ve teknoloji açıdan da sınıfına yeni bir dinamizm getirdiği asla gözlerden kaçmıyor.

Mercedes-Benz CLA 45 AMG

Mercedes-Benz CLA modeli ile kompakt sınıfta da dört kapı ve coupé kavramlarının bir araya gelebileceğini kanıtlarken agresif tasarımının üst sınıflara ait olmadığı ve kompakt bir otomobilin dinamik karakterinin böyle bir tasarımla yansıtılabileceğini gösteriyor.

CLA ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için http://bit.ly/CLA_blog adresinde yer alan formu doldurabilirsiniz.

Konuk yazar: Uygar Kılıç


modeller

    3 Yorum

  1. Beytül Karaman:

    Bu aracın fren sisteminde bir arıza var bunu her cla kullanıcısına soruyorum hicbiri farkında değil ve mercedes bunu bilmiyor hatta sorulan sorulara cevap bile vermiyor veremiyor peki nasıl oluyorda böyle büyük bir sirket fren gibi önemli bir parçada sorun var iken bu aracı halaa geri çağırmıyor üstüne birde reklam yapıyor ve hergün yüzlerce satış yapıyor bu munasebeti sadece yasal haklarımızı kullanarakmı kurucaz nasıl bukadar ciddi bir firma bu kadar ucuz ve küçük düşünebiliyor?

  • SON EKLENENLER