Caz zamanı

yaşam 10 Eyl 2012
0 YORUM
0 BEĞENİ

22. Caz Festivali
Caz tutkunlarının bir senedir beklediği Akbank Caz Festivali geldi çattı. Usta cazcıların ve genç müzisyenlerin şehrin dört bir köşesinde buluştuğu caz dolu günler için nefesler tutuldu. 3–21 Ekim tarihleri arasında bu sene 22.si düzenlenecek Festival, üç hafta boyunca ünlü caz sanatçılarını ve yetenekli genç müzisyenleri ağırlıyor.

Klasik cazdan, avangart ezgilere, dünya müziklerinden elektronik altyapılara kadar geniş bir müzik yelpazesine ev sahipliği yapan Akbank Caz Festivali’nde sahne alacak sanatçılar arasında bu sene; Anthony Braxton & Diamond Curtain Wall Quartet, Eleni Karaindrou, İbrahim Maalouf, Gregory Porter ve The ACT Jubilee Night yer alıyor. Atölye çalışmaları ve üniversite gençlik merkezleri üyelerinin performansları ile birlikte yetmiş beşe yakın gösteri bizleri bekliyor.

Hangi mekânlarda caz var?
22. Akbank Caz Festivali müzikseverleri; Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Caddebostan Kültür Merkezi, Akbank Sanat, Babylon, Babylon Lounge, Salon İKSV, Garajistanbul, Nardis, The Seed, İTÜ, İstanbul Moda Akademisi, Atölye Dans ve Çıplak Ayaklar Stüdyosu’nda ağırlıyor. 7 Eylül’de satışa çıkan biletler 10 ile 150 TL arasında değişiyor.


yaşam
  • SON EKLENENLER