İki tasarım ikonu C-Serisi ve GLA, Design Trophy 2014’de (2014 Tasarım Ödülleri) ödül kazandı.

Üç kategoride ödüllü.
“Auto Zeitung” Alman otomobil dergisinin okuyucuları, en iyi tasarıma sahip otomobillerin seçildiği ankette Mercedes-Benz’i üç defa lider olarak seçti. GLA, SUV (Spor Arazi Aracı) kategorisinde birinci olurken, Yeni C-Serisi binek otomobil kategorisinde liderliğe oturdu. “Auto Zeitung” okuyucularının göz önünde bulundurması gereken tek kriter şuydu: Yeni modellerden hangisi en iyi tasarıma sahip? Tasarım Ödülleri’nde altı farklı araç kategorisinde oylama yapıldı. Üç kategoride birinciliği ise geçtiğimiz yıl olduğu gibi Mercedes-Benz aldı.

Tasarım şampiyonu.
Derginin okuyucularına göre, en iyi otomobil ve dolayısıyla “Tasarım Şampiyonu” olarak kendini baştan yaratan Yeni Mercedes-Benz C-Serisi seçildi. Mercedes-Benz tasarımcıları, yeni jenerasyon otomobillerde duru ve yenilikçi bir yaklaşım ortaya koyarken otomobil trendlerinin de öncülüğünü yapıyor. Gorden Wagener, Daimler AG Tasarım Başkan Yardımcısı: “Yeni C-Serisi, otomotiv tutkusunu çağdaş bir tasarım anlayışıyla gözler önüne seriyor. Bu modern tasarım stili, hislerinizi uyandıracak durulukta yenilikçi ve hassas dokunuşlarla ön plana çıkıyor. Yeni C-Serisi, modern konfora yepyeni bir standart kazandırıyor.” diyerek Mercedes-Benz’in tasarım felsefesini de anlatıyor.

Sıradanlığı ardınızda bırakın.
SUV kategorisinin kazananı ise kompakt arazi aracı GLA oldu. Yenilikçi tasarımı ile kategorisine yeni bir soluk getiren GLA, genç ve dinamik hatlara sahip. Gizli bir heyecan uyandıran bu yeni seri aynı zamanda ince detayları ve iç tasarıma gösterilen özen ile Mercedes-Benz’in klasik tasarım felsefesine de uyum sağlıyor. GLA, aynı zamanda monotonluktan kaçış yolu olarak da karşımıza çıkıyor.


modeller

  3 Yorum

 1. engin gulamoğlu:

  Merhaba
  Sayın yetkili c son kasanın dizeli türkiyede yok özel siparişle geliyomuş gaz taktırsak yetkili serviste randuman verirmi almak istiyorum ama yakıt benim için önemli günde 100 klometre yaplyprum ilgilenirseniz sevinirim

 2. Selahattin ALPKAN:

  Bütün arabalarda belli bir miktarlık tutara sıfır faizli kampanyalar başlatılırken ve buda satışlarda baya etkili oluyorken mercedes neden C-CLA-GLA ve E serisi otomabillere sıfır faizli kampanya yapmıyor mesela bir kısmı peşin ve kalan kısmın 40.000 TL’si için, 20 taksitli sıfır faizli neden olmasın en azından ben CLA 180 CDI AMG paketi için böyle bir imkanı bekliyorum ya da olacakmı böyle bir fırsat…KOLAY GELSİN…

 • SON EKLENENLER