Aile otomobilleri dendiği zaman, herkesin aklına gelen büyük bir bagaja sahip, ortalama bir dış tasarımı olan ve heyecansız sürüş sunan otomobiller mi akla geliyor. Peki? Aileniz için bir otomobil alırken neden sürüş zevki ve heyecanını büyük bir bagaj için feda etmeniz gerekiyor?

Mercedes-Benz B-Serisi hem ailenizi hem de sizi mutlu edecek bir aile otomobili. B-Serisi’nin tasarımındaki en önemli noktalardan biri çevreye duyarlı bir otomobil olmasıydı. B-Serisi’ni hem tasarım olarak Mercedes-Benz markasını yansıtacak, hem müşterileri heyecanlandıracak hem de rüzgâr direnci ile tüketimi azaltacaktı. Mercedes-Benz mühendisleri zor olan bu görevi doğadan ilham alarak başardılar.

mercedes-benz-b-class_w246_wallpaper_09_1600x1200_10-2014

Uzun yıllar süren araştırmalar sonrasında tropik denizlerde yaşayan kutu balığının en düşük sürtünme katsayısına sahip olduğunu keşfedildi. Çoğunuzun aklına gelen soru bir balık ile otomobilin aynı cümlede nasıl bir araya geleceğidir? Mühendisler, Biyomimikri bilimi sayesinde, kutu balığının geometrik yapısını ve bu yapının sürtünme direnci üzerindeki etkileri Mercedes-Benz B-Serisi’ne aktardılar. Doğadan, otomotiv mühendisliğine aktarılan bu tasarım sayesinde B-Serisi 0,24 cw sürtünme katsayısı ile sınıfının en düşük değerlerinden birini yakaladılar.

mercedes-benz-b-class_w246_wallpaper_02_1600x1200_08-2014

B-Serisi’nin üstünlükleri sadece tasarımıyla sınırlı kalmadı. Sınıfında ilk kez sunulan Çarpışma Önleme Yardımcısı Plus sistemi ile çıtayı daha da yukarı çıkardı. Bu sistemin görevi 7 km/h hızından itibaren radar algılayıcıları sayesinde çarpma riski oluşturabilecek otomobilleri tanımlamak, sürücüye sesli ve görsel ikazlarda bulunarak oluşabilecek kaza riskini en aza indirgemektir. Sürücü tüm ikazlara rağmen fren yapmaması durumunda Çarpışma Önleme Yardımcısı Plus sistemi, kaza riskini azaltmak için kısmi olarak fren yaparak oluşabilecek kazaları büyük ölçüde engellemekte veya tamamen ortadan kaldırmaktadır. Bu sistem, 105 km/h hıza kadar aynı yönde hareket eden otomobiller ve 70 km/h hıza kadar yolda sabit duran otomobilleri tespit edebilmektedir.

Peki bir B-Serisi’ne tüm ailenizin eşyalarını sığdırabilir misiniz? 488 litrelik bagaj hacmiyle bu mümkün. Üstelik Easy Vario Plus teknoloji ile çok kolay bir şekilde koltukları istediğiniz şekilde katlayabilir bu sayede yükleme hacmini 1547 litre çıkarabilirsiniz. Yüksek tavan hacmi sayesinde, bagajınız ne kadar dolu olursa olsun, aileniz için uzun yolculuklar çok daha ferah ve konforlu bir hale geliyor.

B-serisi-3

B-Serisi’ni aileniz için tercih ederken; elektrikli koltuk ayarı, geri görüş kamerası, aktif park yardımcısı gibi Mercedes-Benz üstün teknolojik özelliklerinden de asla mahrum kalmıyorsunuz. Yüksek kalitede üretilmiş iç materyaller ise size asla sıradan bir aile otomobilinde olduğunuzu hatırlatmıyor, aksine Mercedes-Benz’in teknoloji ve lüksünü keyifle yaşatıyor.

mercedes-benz-b-class_w246_wallpaper_12_1600x1200_10-2014

Motor seçenekleri, otomatik şanzımanı sayesinde de sürüş keyfi artmakta ve yakıt tüketimi de azaltıyor. 7G-DCT çift kavramalı otomatik şanzımanı sayesinde vites geçişleri Formula 1 otomobilleri hızında ve pürüzsüz bir şekilde gerçekleşiyor. Sıradan bir yolculuk bile heyecanlı ve sportif bir hal alıyor.

mercedes-benz-b-class_w246_wallpaper_10_1600x1200_10-2014

Mercedes-Benz B-Serisi spor karakteri ve ailenizi mutlu edecek tasarımıyla, hem size hem de ailenize keyifli yolcuklar sunuyor.


modeller

    1 Yorum

  • SON EKLENENLER