Oyunculuk gelişimini sizden dinlemek isteriz?
Oyunculuk benim için küçüklüğümden bugüne kadar gelen ve hâlâ devam eden uzun bir yolculuk. Ailem de bu sektörde çalıştığı için küçük yaşlarda onlarla setlere gidip gelmeye başlamıştım. Orası benim oyun parkım gibiydi. Bu süreçte ufak ufak rollerde yer almaya başladım. İşte o günlerde başlayan yolculuk beni bugünlere kadar getirdi. Oyunculuğu bu şekilde ele alınca becerilerin de zamanla evirildiğini düşünüyorum. Oynadığım her karakter beni biraz daha olgunlaştırdı. Her yeni projeyle birlikte birçok şey öğrendim oyuncu arkadaşlarımdan. Bu yolu
hiçbir zaman koşarak geçmek istemedim. Aksine emeklemek, yürümek ve bastığım her adımın tadına
varmak beni ben yaptı.

burcinterzioglu2İzleyiciler sizi farklı karakter ve rollerde görüyor. Ancak her projenizde hayranlarınız artıyor. Sizce bunun sebebi nedir?
Yer aldığım her projede bir öncekinden farklı bir “ben” çıkarmaya gayret ediyorum. Bunu yaparken de elimden geldiğince doğal olmaya çalışıyorum. Sanırım onlar da bunu hissediyor ve
yolculuğumda beni yalnız bırakmıyorlar.

Poyraz Karayel dizisi geçtiğimiz sezon yayına girdiği andan itibaren başarılı oldu. Sizce bunun sırrı nedir?
Poyraz Karayel, dramla komediyi bir arada barındıran ve bunu da iyi harmanlayabilen bir proje. Genelde yer alan işlerde ya dram ağır basar ya da komedi. İzleyici ya üzülür, ağlar ya da güler. Bizim hikâyemizde mafya hayatının içinde dahi izleyeni gülümsetebilen anlar oluyor. Tıpkı gerçek hayat gibi. Tıpkı hayatın içinde en ağır
acıları yaşarken bile insanı gülümseten anların olduğu gibi… Bunun arkasında çok sağlam bir yazar ekibimiz var. Ethem Özışık çok başarılı bir yazar. Her bölümün senaryosunu okurken kalemine tekrar tekrar saygı duyuyorum.

Rolünüze hazırlanırken geliştirdiğiniz özel metotlar var mı?
Yeni bir projeye başlarken, senaristin yazdığı karakteri kendisinden dinlendikten ve onunla ilgili doneleri aldıktan sonra ona bir geçmiş yazarım.
Bu kişi nasıl bir çocukluk geçirmiştir? Ne yer ne içer? Nasıl arkadaşları vardır? Ne yapmaktan zevk alır, neden nefret eder? Çünkü karakteri çıkarttıktan ve oturttuktan sonra bölüm yetiştirme telaşıyla, ancak gelen senaryoyu okuyup, ezber yapacak kadar bir vaktimiz oluyor.

Sizin için en zor ve en kolay canlandırılacak karakterler hangileri?
Kendi içinde çelişkili, gelgitli roller bana daha çok keyif veriyor. “Zor ya da kolay” diye ayıramayacağım.

Dizi, sinema ve televizyon oldukça tempolu işler, bu tempoda yaptığınız işi nasıl keyfe dönüştürüyorsunuz?
Bulunduğum ortamda eğlenceli şeyler yapmaya çalışıyorum. Müzik çok dinlerim. Konsantre olma aşamasında ya da rolüme hazırlanırken müzik bana iyi gelir. Çekimim olmadığı günlerdeyse şehirden uzaklaşmaya çalışıyorum. Nefes almak için güzel bir ayrıcalık tanıyor bu kaçışlar bana. Ama seti oyun parkım olarak görüyorum. Dostlarımla
eğlenmeye çalışıyorum. Biraz kamera önünde biraz arkasında arkadaşlarımla oynuyorum. Yaptığım işi sevip huzurlu olduğum sürece yorgunluk, uykusuzluk ve stres çok da etkilemiyor beni.

Yaptığınız işin zorluklarından bahseder misiniz?
Şartlar ne olursa olsun sıcak, soğuk, hastalık, haftada 120 dakikaya yakın iş teslim etmek gerçekten insanüstü bir emek gerektiriyor. Tüm ekip için zor şartlar geçerli bu arada. Serumla sete gittiğim çok olmuştur. Bu nedenle oyunculuk bir aşktır ve ben işime âşığım.

Poyraz Karayel’deki Ayşegül karakteri ile Burçin Terzioğlu’nun ortak yönleri var mı? Ayşegül’ün seçimleri ve hayata bakışıyla kendinizinkiler arasında paralellikler keşfediyor musunuz?
Sonuçta benim yarattığım, can verdiğim, ete kemiğe büründürdüğüm bir karakter. O yüzden tabii benden de özellikler barındırıyor. Hayatları benzemese de yürüyüşleri, mimikleri, jestleri benden izler barındırıyor.

Günlük hayatınızda B-Serisi kullanan biri olarak, kişisel deneyimleriniz hakkında bilgi verir misiniz?
İstanbul gibi her an trafiği olan bir şehirde, uzun saatler sette çalıştıktan sonra evime giderken, konforun ve ihtiyaç duyduğum tüm konfigürasyonun aracımda bulunması beni rahatlatıyor.

_HMA7118

B-Serisi kullanırken, modelin dikkatinizi çeken özellikleri neler oldu? Kısaca otomobilinizle ilişkinizi anlatır mısınız?
İleri sürüş tekniklerine sahip bir kompetan değilim ama İstanbul’da setten sete yetişirken B-Serisi ile konfor ve fonksiyonu bir arada yaşayabiliyorum. Ayrıca aracın içinde kendimi güvende hissetmek de oldukça önemli. Örneğin B-Serisi şehir içi trafiğinde, çarpışma önleme yardımcısı sayesinde, gerektiğinde kendisi fren yapıyor.

Sakin ve dingin bir tavrınız var. Günlük hayatınızda nasıl birisiniz?
Biraz dingin biraz deli… Fazlasıyla enerjik biriyim. Mutlu ve huzurlu bir tipimdir aslında. Huzur önemlidir evde ve işte. Her şeye rağmen gülmenin insana iyi geldiğini düşündüğümden olabildiğince gülerim. Kendi özelimde de dışarda olduğumdan çok farklı değilim. Ne şımarık ne de depresifim. Hayatı ve yaşamayı seviyorum ve duygularımı
dengede tutuyorum. Gerisini akışa bırakıyorum.

Kendinize zaman ayırabiliyor musunuz? Hobileriniz nelerdir?
Set yoğunluğundan fırsat bulduğum zamanlarda yeni yerler görmek, yeni şeyler tatmaktan keyif alırım. Bir kaç gün boşluk bulduğum an, hele de yoğun bir haftadan çıkmışsam, yurt dışına kaçmak benim için büyük bir keyiftir. Geçtiğimiz yıllarda kitesurf yapmaya başladım. Terapi gibi geldiğini söyleyebilirim.


modelleryaşam

  41 Yorum

 1. Osman:

  Burçin hanım bu merceders bende olucek bende Türkiye turu yapmasam 81 ili gezmesem insan değilim havası asaleti motor un sesi yeterde artar bile

 2. Hakan Sayın:

  Bu arabadan ben de alacağım hemde BEYAZ renk istiyorum
  Hayalim suan B200 CDI
  Anahtarligimi da istiyorum

 3. Hakan Sayın:

  Anahtarligimi ve bu arabanın maketi i istiyorum
  Turkiyeye B200 CD gelecek mi
  Yoksa bana B180CDİ önerir misiniz
  Kredi imkanlarınız nelerdir

 4. Emine ŞEN:

  ‘YILDIZ’ = AŞK, TUTKU.. E.. İŞİN İÇİNDE BUNLAR VARSA KENDİNİZİ ONUNLA KAYBETMİŞSİNİZ DEMEKTİR. HELE İÇİNDE KADIN VARSA ASİLLİĞİNE DİYECEK YOK. Yıldız görünce kendinden geçen biri olarak ben kendisini tercihi içinde taktir ettim. MERCEDES’İN rahatlığına, konforluğuna, şıklığına o Yıldızın duruşuna diyecek yok zaten . Bunun yanında B serisinin Burçin TERZİOĞLU’nun tarzını da yansıttığını düşünüyorum. Asla vazgeçme derdim ama vazgeçilmez zaten Mercedes..

 5. Musa Doğan:

  Şubat tarihli gönderi farketmez en beğendiğim oyuncu ve her aracını beğendiğim Mercedes süper ikili diyebilirim.

 6. Halil ibrahim:

  Ben Mercedes-Benz aşığı biri olarak söylüyorum .
  Bence “B”serisi aile arabası 🙂

  “S” serisi aşkım bir gün benim olacak .

 7. Olcay:

  poyraz karayel gerçekten mükemmel bi dizi ayrıca burçin terzioglu da rolunu çok güzel yapıyor sevılen bı karakter benım ıcın bu röpörtajla kendisisini daha iiyi tanımiş oldum teşekürler mercedes-benz 🙂

 8. Gamze semercioğlu:

  İşine aşık insanları hep takdir etmiş sevmisimdir. Elinden çıkan iş her ne olursa olsun hep dikkat cekici sevilesi olur.Terzioğlu da onlardan biri yillardir bu sektorde her yaptigi is basariya ulasabiliyor. Isin siri ne yaparsan yap severek yap. Mercedes üreticilerini de bu kategoriye koyabilirim diye dusunuyorum cunku ic – dış dizayn hiz konfor guven cazibe hepsini ve sayamadigim bircok ozelligiyle isini iyi yapan insanlarin elinden cikiyor.

  • Mercedes-Benz Türkiye:

   Merhaba Gamze Hanım, değerli ilginiz ve yorumunuz için teşekkür ederiz. Yapacağımız gönderim için adres ve iletişim bilginizi Facebook sayfamızda özel mesaj yoluyla paylaşabilir misiniz?

 9. Sukriye demirtas:

  Mercedes kullanmak ve sahip olmak cocukluk hayalimdi bu zamana kadar bircok araba kullandim ama mercedes rahatligi konforu ve icine binince verdigi guven hicbir arabada yok iyiki varsiniz bundan sonra mercedesle yola devam Tesekkurler mercedes

 10. Halil İbrahim cumur:

  Ben w140 s-klasse aşığıyım 🙂 “B” klass aile arabası benim için anne baba çocuklar rahata rahat bagaja doldurup bavulları uzun yola çıkma arabası .

 11. Süleyman KÖROĞLU:

  Konfor, güvenlik ve gerçek sürüş keyfine önem verenler için tartışılmaz Mercedes-Benz …

 12. Tancan Demirtaş:

  İnsan kendi kalitesini kendisi belirler. Sözlüklerde belki karşılığı değildir fakat toplum genelinde kalite denildiğinde akla gelen tek bir marka vardır; Mercedes-Benz.

 13. Berk Burak Beydağ:

  Herkesin hayalinin arabasıdır Mercedes-Benz kimi kırmızının asaletini yollara dağa taşa vurmak ister kimi o eşsiz mavinin tutkusunu deniz kıyılarına yansıtmak ister bende beyazın asaletini bütün her yerde yansıtmak isterdim yani Mercedes-Benz bit tutku bir sevgidir

  • Berk Burak Beydağ:

   Biz gençler için tutkulu gösterişli aile babası olanlar için çocuğunu güvenle gezdire bilmek konforlu seyahat etmek yüzlerce kilometre uzaklara gidip sanki 10 kilometre gitmiş gibi hissetmenin tek yoludur Mercedes-Benz

 14. RECEP KOCA:

  Mercedesin E serisine biniyordum. B serisindeki kadar zevk almadım B Serisinin konforu çook daha güzel olmuş ellerinize sağlık iyiki B serisini yapmışşınız. TEŞEKKÜRLER MERCEDES BENZ

 • SON EKLENENLER