Mercedes-Benz tarihinin derinliklerine indikçe birçok otomobil hayranı tarafından bilinen özelliklerin yanı sıra, biraz daha geri planda kalmış, hatırlanmaya değer, birçok ilginç detaya rastlamak mümkün. Bu köklü tarihin bazı unutulmuş anlarına ufak bir ziyaret, hem hafızaların tazelenmesine hem de 125 yıllık Mercedes-Benz markasının farklı alanlardaki çalışmalarına da ışık tutuyor.

Bunları biliyor muydunuz?

2007 yılında Mercedes-Benz’in, Los Angeles’taki Auto Show yarışmasına, tamamen geri kazanılabilir malzeme kullanılarak üretilmiş bir otomobille katıldığını biliyor muydunuz? Kullanılan malzemeler, ahşap, cam, kauçuk ve çeşitli metal alaşımları. Sonuç: Eco-Roadster “Recy”

Bu da geleneksel ile teknolojiyi bir araya getiren bir başka konsept otomobil. F-Cell teknolojisiyle üretilen bu hibrid Roadster henüz tam olarak hız tutkunlarının tercihi olmaktan uzak 🙂 . Buna karşılık ortalama 20 km/saat hızıyla, 300 km’den fazla yol kat edebiliyor. Peki bu projenin üretiminde başrolde Mercedes-Benz’in Sindelfingen’deki fabrikasında çalışan 150’den fazla stajyer ve öğrencinin olduğunu biliyor muydunuz?


bülten
  • SON EKLENENLER