1 PANTOLON 3 KOMBIN!
CLA’yla 1 pantolonla 3 farklı stil peşindeki turumuza Smart Casual look’tan sonra, ikinci olarak daha spor bir görünüşle devam ediyoruz.

UYARI: Bu post’ta ve devamındakilerde sunacağım stil için temel gereksiniminiz beyaz (ya da kırık beyaz) bir jean pantolon. Yoksa hemen ediniyoruz, zira yaz akşamları beyaz jean’siz geçmez, geçemez. Varsa, dolaba dalıp çıkarıyoruz.
UYARI 2: Daha iyi bir görünüm için ihtiyacınız olan şeyler, tamamlayıcı parçalar ve tabii ki CLA!

İkinci stilde beyaz jean’i çok daha spor şekilde kullanıyoruz. Yaz dedik mi tekne ayakkabıları (boat shoes) olmazsa olmazlardan. Eskilerin Timberland’leri, Sebago’ları derken son dönemde atağa geçen ve özellikle bu model ayakkabılarda uzmanlaşan Sperry Top Sider’lardan edinmek gerekebilir. Zira bu sezon, neon esintisi geçtiğimiz sezondan emanet. Ancak bir farkla: Daha koyu ya da pastel tonlarla sakinleştirilmiş, incelmiş ve adeta yalnızca detay olarak küçülmüş şekilde neon kullanımı görüyoruz. Bunun için de neon taban ve bağcıklı koyu renk bir tekne ayakkabısı kararında bir görünüş sağlar.

Öte yandan kıyafetinizde bir yerde neon kullandıysanız, diğer kısımları olabildiğince sakin tutmak en doğrusu. Gri nubuk bir gömlek, beyaz jean’le birleşince oldukça yalın bir look oluştururken ayakkabı ve çantadaki iddialı dokunuşlarla “Wow!” dedirtiyoruz. Bu sezon en az renk kullanımı ve neon detaylar kadar öne çıkan bir diğer trend olan metalik, aksesuarda karşılıyor… Akşamüstleri kumsalda güneşi batırın ya da hafta sonu barbekü partilerine buyurun…

Güneş Gözlüğü/Sunglasses: Ralph Lauren, Las Vegas
Nubuk Gömlek/Nubuc Shirt: All Saints, New York
T-Shirt: Zara, Istanbul
Kemer/Belt: DKNY, Miami
Pantolon/Jeans: Pull & Bear, Istanbul
Ayakkabı/Shoes: Sperry Top Siders, Istanbul
Sırt Çantası/Metallic Backpack: Selim Baklacı, Istanbul


modelleryaşam
  • SON EKLENENLER