1 PANTOLON 3 KOMBIN!
Büyüklerimiz ne demiş? Bir otomobilin gerçek performansı çıldırtan İstanbul trafiğinde değil, uzun yolda belli olur (bu ya da buna benzer bir şey demişlerdir, değil mi?)

İşte ben de kulaklarımda büyüklerden emanet bu sözle, CLA’yla gezerken, aracın uzun yolda performansını deneyimlemek için keskin virajlarıyla meşhur Şile’nin yolunu tuttum. Tabii boş durur muyum? Bir de kendisiyle hatıra mahiyetinde fotoğraf çektirdim. Bu arada da yaza iyiden iyiye girdiğimiz şu günlerde 1 pantolonla 3 farklı stil nasıl oluşturulur onunla ilgili önerilerde bulunayım dedim.

UYARI: Bu post’ta ve devamındakilerde sunacağım stil için temel gereksiniminiz beyaz (ya da kırık beyaz) bir jean pantolon. Yoksa hemen ediniyoruz, zira yaz akşamları beyaz jean’siz geçmez, geçemez. Varsa, dolaba dalıp çıkarıyoruz.

UYARI 2: Daha iyi bir görünüm için ihtiyacınız olan şeyler tamamlayıcı parçalar ve tabii ki CLA!

İlk stilimiz tam da ortada bir görünüş: Smart Casual! Takım elbiseleri attığımız Cuma günleri ofislerin vaz geçilmezi bu look’ta beyaz jean’i desenli bir gömlekle kombinleyebilirsiniz. İşe biraz iddia katmak için bu sezon egzotik Asya destinasyonlarından gelen çiçek desenlerini deneyebilirsiniz. Üzerine incecik v-yaka trikonuzu geçirdiğinizde temelde sade bir görünüş elde edersiniz. Ancak renk ve desenlerde tarzı ve iddiayı yakalamak serbest.

Not: “Kısa kollu gömlek giymeyin!” diyen hanımlara bir “Pışıık!” verebilirsiniz. Zira triko içine giyilecek en rahat şey kısa kollu gömlektir. Triko içine giyilen uzun kollu gömleğe nazaran çok daha rahat hareket sağlar. Burada dikkat edilecek nokta, trikonuzu çıkardığınızda “Cin Ali”ye dönüşmekten kaçınmak. Bunun için de kısa kollu gömlek edinirken kol boyu yanında kolun genişliğine özen gösterin. Fazla geniş kollu gömleklerden kaçının. (Kısa kollu gömleklerle ilgili detaylı bir yazı yazacağım çok yakında.)

Bağcıklı Brogue ayakkabıları ya da bağcıksız loafer’ları tercih edebilirsiniz. Malum, yaz olduğu için çoraba gerek yok. Neticede daha spor bir görünüş sergilemek temel nokta. Bu nedenle paçaları biraz kıvırmanın tam vaktidir. Aksesuarlarla stili parlatmaksa ekstra 100 puan. (Biriktireceğiniz bu puanlarla yazın 1 soğuk, kışın 1 sıcak içecek alabilirsiniz.) Buram buram yaz kokan ve tüm ihtiyaçlarınıza kucak açan bir çanta, safari esintisi veren Panama şapkası…

Şapka/Panama Hat: Merve Bayındır, Istanbul
Güneş Gözlüğü/Sunglasses: Lacoste Magnet, Istanbul
Triko/V-neck Knit: COS, Stockholm
Gömlek/Shirt: Topman, London
Pantolon/Jeans: Pull & Bear, Istanbul
Kemer/Belt: Zara, Milano
Ayakkabı/Tri-color Flatforms: JAG Club, Istanbul
Saat/Watch: Meister Singer, Istanbul

Sonuç? CLA’nın yol tutuşu müthiş.


modelleryaşam

    1 Yorum

  • SON EKLENENLER