Yeni SL-Serisi. Atletik. Estetik.

60 yıl önce Mercedes-Benz ürün yelpazesinde yerini alan ve dünyanın bir numaralı lüks roadster’ı unvanına sahip olan SL, bu segmentteki iddiasını sürdürerek yenilendi.

Yeni alüminyum gövde, çelik alternatifine kıyasla yaklaşık 110 kg daha hafif. Bu sayede yeni SL, daha hafif olması nedeniyle daha fazla dinamizm ve sürüş keyfi sunarken, daha düşük yakıt tüketimiyle de çevreyi koruyor. Yeni SL, hızlanırken güçlü, virajlı yollarda çevik,  tüm hızlarda yüksek performans sunan güçlü motorları ve  konforlu süspansiyonuyla üstün bir sürüş keyfi sunuyor. Roadster’a özgü spor özelliklerini daha da ön plana çıkaran, aracın ön kısmında belirginleşen ve sertleşen çizgileri ile klasik spor otomobillerde sunulan radyatör ızgarası, yeni SL’i de görsel olarak mevcut Mercedes-Benz spor otomobil ailesinin en prestijli üyesi haline getiriyor.  Yeni SL, tek bir düğmeyle aydınlık veya karanlığa geçiş yapabilen Magic Sky Control donanımlı panoramik açılır cam tavanı ile sürücünün isteğine ve hava koşullarına göre birkaç saniye içerisinde bir roadster’a veya bir coupe’ye dönüşebiliyor.

Teknolojik öncülüğü ile segmentinde çıtayı yükselten SL, sunduğu iki yeni yenilik Magic Vision Control ve Front Bass ile trend belirleyici olma geleneğine bağlı kalıyor.

Akıllı silme & yıkama sistemi olan yeni Magic Vision Control yenilikçi silecek konsepti ile yıkama suyunu her iki silme yönünde silecek lastiklerinin önüne uyguluyor. Sonuç olarak, su püskürtme sırasında, sürücünün görüşünü etkileyecek herhangi bir su sıçraması olmuyor, aynı zamanda ön cam mükemmel temizleniyor.  Bir ilk olarak, kış aylarında sileceklerde kar birikmesini veya buz oluşmasını önleyen tamamen ısıtmalı silecek lastikleri de yeni SL’de opsiyonel olarak sunuluyor.  Front Bass sistemi ise ayak alanının önündeki alüminyum yapıda bulunan boş alanların bas hoparlörleri için kullanılması ile aracın üstü açıkken bile temiz bas sesleri ile bir konser salonu kalitesinde ses ve müzik keyfini mümkün kılıyor. Her iki yenilik de yeni SL’de standart olarak sunuluyor.

Yeni SL 500’de sunulan V8 motor, 4663 cc’lik hacmi ile 320 kW/435 bg – bir önceki versiyonuna göre yaklaşık %12 daha fazla güç üretiyor, yakıt tüketimi ise %22 kadar daha az. Aynı zamanda, %32’lik kazanç ile torku 530 Nm’den 700 Nm’ye yükseltildi. Yeni SL 350’de sunulan V6 motor ise, motor hacmi 3499 cc’de kalmasına rağmen, 225 kW/306 bg güç üretiyor. 100 km’de sadece 6,8 litre yakıt tüketen ve bu sayede bir önceki versiyonundan yaklaşık %30 daha ekonomik olan yeni SL 350, 370 Nm tork sağlıyor.

BlueDIRECT benzin enjeksiyon teknolojisi ve tamamen alüminyum gövdesiyle her zaman daha fazla gücü temsil eden SL’in zarif sportifliği keşfetmek için tıklayın.

Yeni SL’in lansman gecesine ait büyüleyici videosunu izlemek için tıklayın.

bülten

    3 Yorum

  1. zeki koyun:

    NE TEKNOLOJİNİN SONU VAR, NE’DE YENİLİĞİN.
    MERCEDES YAPINCA BÖYLE OLUR.
    Zeki KOYUN

Comments are closed.

  • SON EKLENENLER