Kapılarını 28 Ekim günü tüm otomobil sevenlere açan Autoshow 2010, birçok yeniliği İstanbul’a getirmiş oldu. Bu yeniliklerin başını çekenlerden biri ise hiç kuşkusuz geleceğin premium otomobillerine farklı bir bakış açısı kazandıran Mercedes-Benz’in konsept otomobili F 800.

Hatırlayacağınız üzere F 800 konsept otomobilin çevreci özelliğinden daha önce kaleme aldığımız “F 800 Çevreci Otomobil” başlıklı yazıda bahsetmiştik. Hibrit ve yakıt hücresi olmak üzere iki farklı yakıt sistemi ile tasarlanan çevreci otomobil, öncü teknolojisiyle, en üst düzeyde güvenlik önlemlerini de bir arada sunuyor. Bir önceki F 700 modelinin dışına çıkarak daha spor bir görünüme kavuşan otomobil, kayarak açılan kapılarıyla dikkatleri üzerine çekerken zarif tasarımıyla da Autoshow 2010’un gözdeleri arasında yerini alıyor.

Mercedes-Benz standında yer alan F 800’e özel olarak hazırlanmış dokunmatik ekran sayesinde ise otomobilin tüm teknik detayları, maket F 800 üzerinde uygulamalı olarak Autoshow ziyaretçilerinin gözleri önüne seriliyor.

Unutmadan, halen daha Autoshow’u ziyaret etme fırsatını yakalayamadıysanız, yarın fuarın son günü! Salon 2 Mercedes-Benz standında görüşmek üzere…


modellerteknoloji
  • SON EKLENENLER