Geleceğin otomobili Mercedes-Benz E-Serisi, ABD Nevada’da otomatik kullanım (Autonomous) izni verilen dünyanın ilk standart-üretim otomobili oldu.Mercedes-Benz-E-Serisi-Autonomous-Driving-Las-Vegas-CES-2016_

Las Vegas’ın tüketici teknolojisi için önde gelen fuarı CES®’te, sürücüler deneyimledikleri Autonomous özelliği ile Yeni E-Serisi’ni onayladı. Büyük bir özenle hem yazılım hem de donanım olarak geliştirilmiş Autonomous’un, yani sürücüye ihtiyaç olmadan sürüş imkânı sunan özelliğin ön gösterimi büyük ilgiyle karşılandı.

Autonomous test sürüşleri Nevada’daki günlük trafikte de özel eğitimli test sürücüleri tarafından yapıldı. Nevada Motorlu Taşıtlar Departmanı kurallarına göre test süresince direksiyon başında bir sürücü ve bu sürücüye ek olarak ikinci bir yolcu yer aldı. Test otomobilleri ise Autonomous için özel yapılmış kırmızı plakayla yola çıktı.

 

Ek sensörler, modifiye direksiyon ve adapte edilmiş ESP de dahil, gelecekteki Mercedes-Benz için artık tüm gelişmiş özellikler sabit olacak. Standart üretim otomobilleri, bundan böyle akıllı teknolojilerle donatılmış olacak. Thomas Weber konuyla ilgili olarak şunları vurgulamaktadır: “Mercedes-Benz’in dünyanın ilk otomobil üreticisi olması gerçeği, bunun gibi lisans gösterimlerinde rakiplere kıyasla farkını bir kez daha kanıtlıyor.  E-Serisi, tam otomatik otomobile doğru giden yolda büyük bir adımdır.”

 


modeller
  • SON EKLENENLER