…ve rahatlayın!
S-Serisi, mütevazı bir sürücü koltuğunu otomobil ile sürücü arasındaki en büyük bağa dönüştürüyor. Üstelik bunu enerji veren bir masaj ile gerçekleştiriyor.

İnsan ve makina arasındaki bağ
İki nokta arasında yol alan sürücünün, sürüş koltuğunda geçirdiği zaman, otomobilin icadından bu yana birçok değişikliklere tanık oldu. Günümüzde yolcu koltuğu standartları da eskisi ile kıyaslanamayacak durumda. En önemli gelişim yükselen konfor standartları oldu ve yolculuk sırasında sürücünün ve yolcuların dinamizmini korumak hedeflendi.
Dört ayrı noktadan bel desteği, yatay ve dikey yönlerde hareket eden baş yastıkları Yeni S-Serisi’nin özelliklerinden yalnızca ikisi.

Koltuğun pozisyonu, uzunluğu, yüksekliği hatta koltuk minderinin derinliği ne kadar önemliyse, 4 noktadan sağlanan bel desteği ve baş yastıklarının yüksekliği de bu eşsiz teknoloji mimarisinde standart kelimesine başka anlamlar yükleyen detaylardan.

Ayrıntılarda gizlenen teknoloji
Konforlu ve ince zeka ürünü bir tasarıma sahip olan yeni ön koltuklar ortalama bir koltuğun ağırlığından %20 daha hafif. Koltuk panelinde bulunan açma /kapma butonları dört klima fanını aktive edip ortam ısısını kullanıcının tercihine göre ayarlanması için tasarlandı.

Enerji sağlayan masaj özelliği
“Sıcak taş terapisi”nin disiplinlerini ilk defa bir ürün özelliği olarak müdavimlerine sunan Mercedes-Benz, bu konuda dünyada ilk olma ayrıcalığını taşıyor. 6 program seçeneği sunan bu özelliğin ikisi ısıya duyarlı olarak geliştirildi. Her program, ayrı olarak her koltukta bulunan 14 hava bölmesiyle uyumlu çalışıyor.

Isı ve basınç oranı “Sıcak taş terapisi”nin geleneksel etkisini hissettirecek şekilde omuz, bel ve sırt bölgesi için ayarlandı. Ayrıca Mercedes-Benz mühendisleri enerji sağlayan masaj fonksiyonunu geliştirerek S-Serisi sürücülerine konforlu bir ayrıcalık sundu.

COMAND Online Sistemi ile masaj ayarları, vücudun masaj bölgelerine özel uyarlanacak şekilde çalışıyor ve ekranda program ayarları grafiklerle gösteriliyor. Otomobilin ön konsolunda bulunan genel menü panelinden koltuk özellikleri ayarlarına da kolaylıkla ulaşılıyor.


modellerteknoloji

  19 Yorum

 1. ilhan Topçu:

  1.yıldız mixed-tape-vol-53-cikti

  2.yıldız akilli-surus-sistemleri

  3.yıldız “Bertha Benz: Dünyayı hareket ettiren kadın

  4.yıldız e-serisi-coupe-cabriolet

  5.yıldız arkaniza-yaslanin

 2. Efkar ÖZCAN:

  yıldızım ile birlikteliğim yedi yıl sürdü Şimdi yok artık bende de uyku yok artık.
  Nasip nerede nasıl ne zaman buluşacağız…………….

 • SON EKLENENLER