Yol için GT3 performansı
Black Series – Otomobil uzmanları ve hayranları arasında yankılanan bir isim. “Yeni SLS AMG Coupé Black Series, teknoloji ve mühendisliğin motor sporlarından yollara aktarımının yüzde yüz başarıya ulaşan sonucu. SLS AMG’nin performansında GT3 spor yarış otomobillerin dünya çapındaki başarısından ilham aldık.

Sayısız hafif bileşenler ve üstün sürüş dinamikleri ile beşinci Black Series modelimiz, saf ve katkısız bir sürüş performansını garanti ediyor. “SLS AMG Coupé Black Series, hızlı turlar ve hassas sürüş deneyimi için olabilecek en iyi seçim.” diyor Mercedes-AMG GmbH başkanı Ola Källenius.


Yakıt tüketimi (karma): 13.7 l/100km

AMG 6.3 litre V8 motor
Heyecan vereci sürüş dinamikleriyle bir sembol olan SLS AMG Coupé Black Series, 464 kW (631 bg) güç ve 635 Newton metre tork üretiyor. Yükseltilmiş AMG 6.3 litre V8 motor, SLS AMG Coupé Black Series’i şimdiki zamanın en güçlü içten yanmalı motora sahip yüksek AMG performanslı otomobili yapıyor. Modelin en yüksek hızı saatte 315 kilometre. Sekiz silindirli motor, modelin yarış otomobili performansı üretmesini ve daha canlı devir artışını sağlıyor. Güçlü AMG V8 motorun yarış otomobili etkisi, ilk kez titanyum kullanılarak üretilmiş yeni tasarım AMG spor egsoz sistemi ile aracın sesinde de belli ediyor.


Karbon emisyonu (karma): 321 g/km

AMG tarzı tekerler
SLS AMG Coupé Black Series tasarımı SLS AMG GT3 spor yarış otomobile olan benzerliği ile özel bir büyüye sahip. Önden 13 mm ve arkadan 26 mm eklenmiş genişliği ile kanatlar, 275 mm ve 325 mm spor jantlar için yeterli alanı sağlıyor. Karartılmış ön farlar ve arka farların siyah çerçeveleri SLS AMG Coupé Black Series’e kaslı ve agresif bir görünüm veriyor. Yanlardaki çarpıcı özellik ise marşpiyeldeki çizgilerin gövdenin yan çizgileri ile olan göz alıcı kombinasyonu. Parlak bitişli mat siyaha boyanmış olan seriye özel AMG tarzı tekerler, yüksek performanslı AMG seramik kompozit fren sistemini temsil ediyor. Parlak jantlı mat siyah AMG tekerlekler ise sunulan diğer bir alternatif.

Baskın özellikler
SLS AMG Coupé Black Series’in arka bölümü aracın ön bölümü kadar güçlü bir görünüm sergiliyor. Geniş kanatlar ve arka tampon difüzörü araç tasarımındaki baskın özellikler arasında. Tampon difüzörü otomobilin arka bölüm profilini genişletiyor ve arka aksının aşağı çekiş kuvvetini destekliyor. Böylece yüksek hızlarda mükemmel yol tutuşu sağlıyor. İki set kare çift çıkışlı krom egsoz kullanımı, bu martı kanatlı süper spor otomobilin gücünün ve dinamizminin bir kanıtı gibi. SLS AMG Coupé Black Series ayrıca opsiyonel “AMG Aerodynamics” paketi ile yükseltilebilir. Bu paket 120 km/sa hızın üstüne çıkıldığında otomatik olarak açılan standart kalıp kanat yerine SLS AMG GT3 stilinde sabit, ayarlanabilir karbonfiber arka kanat içerir.

Yüksek kalite iç donanım
Hassas işçiliğin ve zarif detayların kanıtı olan yüksek kalite materyaller ile tasarlanan fonksiyonel, spor yarış otomobili atmosferi SLS AMG Coupé Black Series’in iç kabininde kendini gösteriyor. İç tasarımda iki renk seçeneği bulunuyor: Alcantara® siyah ya da Alcantara® siyah/kırmızı. Çift renk kullanımında kapı paneli, orta konsol ve torpido gözünün üst bölümünde kırmızı kullanılıyor. Black Series’e özel “3D dikiş” olarak da ifade edilen yüksek kalite detay, gösterge panelinde yatay şekilde kullanılıyor: İnce bir Alcantara® şeridi anstrasit rengi deri kaplamanın genişliği boyunca devam ediyor. Derideki kontrast yaratan kırmızı dikiş, el yapımı karakteri vurgulayarak başarılı bir “3D dikiş” sonucu almaya katkıda bulunuyor. Koltuk kafalıklarındaki kabartmalı AMG amblemleri ise daha göz alıcı özel detaylar.


modeller
  • SON EKLENENLER