Mercedes’in bir çok modeli için modifikasyonlara imza atan AMG, Hans-Werner Aufrecht ve Erhard Melcher tarafından 1967 yılında Almanya’da kurulmuş  bir modifiye şirketi iken, 1999 yılında Mercedes-Benz bünyesine katılmış ve Mercedes’in resmi modifiye şirketi haline gelmiştir.

AMG, limitleri kabul etmeyen ve sonuna kadar zorlayan mühendisleriyle hem yarış pistinde hem yolda hem de AR-GE’de her zaman bir lastik öndedir.

AMG’nin kurulduğu günden beri benimsediği felsefe, her üretimin özgün ve benzersiz olmasıdır. AMG Motorları gücü bu benzersizlikten gelmektedir. Çünkü motorlarını otomobilin adeta kalbi gibi gören AMG’nin Affalterbach‘taki tesislerinde, her motoru tek bir mühendis özel olarak üretir ve üzerine imzasını atar. Teknik ve tasarımsal yönüyle olduğu kadar ustalık ve zanaat yönü de olan bu üretim biçimi “terzi işi”dir.

Belki de bu benzersiz “terzi işi” felsefesi yüzünden SLS AMG, Auto Bild dergisi okurları tarafından 2010 Auto Bild Tasarım Ödülleri‘ne layık görüldü.

AMG Teknolojisi from Mercedes-Benz Türkiye on Vimeo.


modeller

  9 Yorum

 1. Feedback Form:

  hey man I like it. I’m going to write more posts and put your ideas to the test. After all, we always have something new to learn and being humble, I came here to learn. Bookmarked.

  – Josh

 2. Xbox 360 Spiel:

  ThankYou Griff…WHAT A GUY.. it was just last week i showed my friends about the effects you use, they are all impressed.. What a Great demo, you are sooo inspiring.

  -Murk

 3. Pokerspiel:

  I usually do not leave a comment, but you really impress me, also I have a few questions like to ask, what’s your contact details?

  -Johnson

 • SON EKLENENLER