Almanca Yollarda

yaşam 30 May 2012
0 YORUM
0 BEĞENİ

Almanca Yollarda
Almanca Yollarda otobüsü, Eylül ayından beri Türkiye’nin birçok farklı şehrini gezerek çocuklara ve velilere çeşitli oyunlarla Almanca hakkında fikir vererek bu dili sevdiriyor. Bu yılki projenin son durağı olan Van’daki kapanış etkinliğine biz de Her Kızımız Bir Yıldız projemiz kapsamında Van’da burs verdiğimiz kızlarımız ile katıldık.

Her Kızımız Bir Yıldız
Kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle ilk projelerini 80’li yıllarda hayata geçiren Mercedes-Benz Türk, bugün çeşitli alanlarda uzun vadeli olarak birçok çalışma ve proje yürütüyor. Eğitim alanı, Mercedes-Benz Türk’ün sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirdiği alanların başında geliyor. “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi, üniversitelerle sürdürülen eğitim projeleri bu çalışmalara örnek oluşturuyor.

Mercedes-Benz Türk, kız öğrencilerin mesleki eğitimini ve kişisel gelişimini desteklemek amacıyla 2004 yılında “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği” (ÇYDD) ile işbirliği içerisinde “Her Kızımız Bir Yıldız” projesini geliştirmiştir. Proje, olanakları kısıtlı ancak çalışkan ve kısa sürede meslek sahibi olmayı amaçlayan ilköğretim okulu mezunu kız öğrencileri mesleki eğitime teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Mercedes-Benz Türk, bu proje ile mesleki eğitim alan kız öğrencileri burs ve staj olanakları ile destekleyerek, erkek egemen sektörlerde kadın-erkek eşitliğini teşvik etmektedir. Uzun vadeli diğer bir amaç ise meslek okullarındaki kız öğrenci sayısını artırmaktır. Projenin diğer bir özelliği ise, Mercedes-Benz Türk’ün çalışanları, bayileri ve tedarikçileri tarafından da desteklenmesidir. Başarılı öğrenciler, staj dönemini takiben Mercedes-Benz Türk’te, Mercedes-Türk bayi ve tedarikçilerinde işe başlama fırsatına da sahip olabilmektedir. Türkiye’nin 45 farklı ilinde yürütülen eğitim projesinde öncelik verilen mesleki branşlar motor, elektrik/elektronik, torna/tesviye, makina ressamlığı, bilgisayar ve muhasebedir.


yaşam
  • SON EKLENENLER