Kompakt yüksek performans.
A 45 AMG birlikte Mercedes-AMG yeni bir döneme giriyor. Mercedes-Benz’in performans serisi, 45 yılı aşkın tarihinde ilk kez kompakt sınıf bir otomobil heyecan verici yüksek performans sunuyor. 360 PS maksimum gücü ve 450 Nm’lik maksimum torku ile AMG 2.0 litre turbo beslemeli motoru, dünyanın en güçlü seri üretim dört silindirli güç ünitesi. Litre başına 181 PS’lik etkileyici güç yoğunluğu birçok spor otomobilden bile daha üstün. A 45 AMG aynı zamanda sıra dışı verimliliğiyle öne çıkıyor ve EU6 egzoz emisyon standartlarını da karşılıyor.

Yarış pistinden yola ve tekrar geriye.
A 45 AMG’nin tasarımı ve geliştirilmesi aşamasında, AMG’nin uzmanları uzun yılların motor sporları ve yüksek performans otomobil üretimi deneyiminden yararlandılar. Bu A 45 AMG’nin AMG’ye özgü DNA’ya sahip olduğu ve AMG markasının sloganı olan “Driving Performance”ı mükemmel bir şekilde bünyesinde barındırıyor. Heyecan verici ve gösterişli bir sürüş deneyimi etkileyici işçilik ve ayırt edici kişilikle birleşiyor. A 45 AMG temel olarak şehirli bir kitleyi hedefleyen, çevik bir yüksek performans aracı. Mercedes-AMG geniş donanım, renk ve döşeme seçenekleriyle, bu kitlenin teknoloji ve kişiselleştirme ihtiyaçlarını karşılıyor.

Özünde AMG
Yeni geliştirilen AMG 2.0 litre turbo beslemeli motoru, dünyanın en güçlü dört silindirli ünitesi. Yüksek verimliliği ve tork verimi, performans tabanlı AMG 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi ile birleşerek son derece dinamik sonuç veriyor: A 45 AMG 0’dan saatte 100 km hıza 4.6 saniyede çıkıyor ve elektronik olarak sınırlandırılmış olarak saatte 250 km maksimum hıza ulaşıyor. Bu hızı, AMG Sürücü Paketi donanımı ile saatte 270 km hıza çıkarmak mümkün. Özel AMG motoru ayrıca verimliliğiyle de göz dolduruyor.

Her 100 kilometrede 6.9 litre yakıt tüketimi ile A 45 AMG yine kendi segmentinde liderliği elinde bulunduruyor. Oldukça düşük egzoz emisyonu ile de öne çıkıyor.

Yüksek teknoloji paketi.
Bu etkileyici veriler Mercedes-AMG tarafından bir araya getirilen bir yüksek teknoloji paketi sayesinde mümkün kılındı. BlueDIRECT motor ailesinin yüksek performanslı bir ürünü olarak AMG 2.0 litre turbo beslemeli motoru, yüksek basınç enjektörleri kullanan sprey güdümlü doğrudan benzin enjeksiyonu özelliği taşıyor. Diğer öne çıkan özellikleri tamamen alüminyum krank mili, ağırlığı optimize edilmiş krank montajı, jeneratör yönetimi ve ECO start/stop fonksiyonu. Mercedes-AMG, küçük hacimli turbo beslemeli motorlardan yüksek gaz tepkisi elde etme konusundaki ihtiyacı, çift salyangozlu turbo ünitesi, egzoz sistemi direncini minimuma indirilmesi ve yenilikçi bir enjeksiyon stratejisi ile çözüyor. Güzel bir yan etki olarak da yakıt tüketimi ve egzoz salınımı da bu teknolojinin yararlarını görüyor. 1.8 barlık maksimum turbo basıncı ile AMG 2.0 litre turbo beslemeli motoru yine kendi alanında lider konumunda.


modeller
  • SON EKLENENLER