Nefes kesici ses imzası.
AMG spor egzoz sistemi geniş boru kesitleri ve otomatik kontrollü egzoz flapları sunuyor. SLK 55 AMG’den de tanıdığımız bu teknoloji, Mercedes-Benz’in o bilinen uzun yol konforu ile dinamik sürüş deneyiminin çatışan hedefleri arasındaki uyumu sağlıyor. Flaplar, sürücünün performans talebi, motor yükü ve motor hızına göre karakteristik eşleme ile değişken bir biçimde harekete geçiriliyor. Başka bir seçenek olarak, A 45 AMG özel tasarımlı egzoz flapları ve egzoz borusu olan “AMG Performance” egzoz sistemi ile de sunuluyor. Bu sayede sürücü hızlanma ve vites değişimi sırasında daha da etkileyici bir ses deneyimleyebiliyor. “AMG Performance” egzoz sistemi sayesinde, özellikle vites küçültme sırasında vites atlama fonksiyonu ve tam yük altında vites yükseltme sırasında ateşleme ve enjeksiyon geciktirimi ile daha da heyecan verici bir ses elde ediliyor.

Hızlı vites değişimi.
Çift kavramalı şanzıman ve dört tekerlekten çekişile yeni A 45 AMG’nin güç aktarım mekanizması mühendislik uzmanlığı ile heyecan veriyor. SLS AMG süper spor otomobilin güçlü şanzımanından etkilenerek, büyük yazılım modülleri kullanıldı. Çift kavramalı 7 ileri şanzımanın, üç sürüş modu ve RACE START özelliği var. Bu çift kavrama sisteminin müthiş kuvveti, çekiş gücü kaybetmeden hızlı vites değişimi, yüksek seviyede akıcılık ve verimliliği içeriyor. Manuel “M” ve Spor “S” ile vites değişim süreleri SLS AMG GT’ninkine benzer seviyede.

Performans odaklı AMG 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi.
Yeni A 45 AMG standart olarak, değişken, performans odaklı AMG 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılmıştır. Tasarımı ve geliştirilmesi sırasında odak noktası “Performans” ve “Dinamizm” terimleriydi. Tatmin edici bir ağırlık dağılımını sağlamak için elektrohidrolik kontrollü çok diskli kavrama, arka diferansiyel ile bir bütünlük oluşturuyor. Çok diskli kavrama ön aksta oluşan kaymayı algılıyor. Neredeyse aynı anda ve sürücü tarafından fark edilmesi çok zor bir şekilde, motor torku ihtiyaç duyulan arka tekerlere aktarılıyor. Optimum verimlilik için A 45 AMG normal sürüşte önden çekişli olarak çalışıyor. Sürüş dinamikleri ihtiyaç duyduğunda AMG 4MATIC sürüş torkunu ön ve arka akslara 50:50 oranında dağıtabiliyor.

AMG spor süspansiyonu.
Ayrıcalıklı bir teknik özellik olarak, AMG 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi, 3-Aşamalı ESP ve ESP Viraj Yardımcısı ile etkileşim içinde çalışıyor. Üç ESP aşamasını kullanarak, sürücüler tek bir butona basarak A 45 AMG’nin dinamiklerini değiştirebiliyorlar. Bu, ESP Viraj Yardımcısı ile de kusursuzca tamamlanıyor. Hızlı bir şekilde viraj alırken, ön tekerlerin bir tanesindeki algılanmayan bir fren müdahalesi, dikey aksta tanımlı bir sapma hareketi oluşturarak A 45 AMG’nin virajlara her zaman kusursuz ve kontrollü bir biçimde girmesini sağlar. Tüm AMG yüksek performans araçları gibi, yeni A 45 AMG oldukça ileri aks teknolojisine sahip. AMG spor süspansiyon sistemi, özel ayarlanmış amortisör / yaylar ve daha büyük stabilizatörler kullanılması ile çok yüksek yanal ivmelenme sağlıyor ve hızlı takip eden virajlarda gövde salınımını azaltıyor.

Yüksek direksiyon hassasiyeti ve çeviklik, AMG için özel ayarlara sahip ve sabit oranlı, elektromekanik AMG spor direksiyon sistemi ile elde ediliyor.

Tasarım ve donanımda dinamizm ve ayrıcalık.
Mercedes-AMG yeni A-Serisi’nin heyecanlı tasarımını kararlı bir şekilde sportif ve güçlü özelliklerle tamamlıyor. Dinamik görünüm, çarpıcı çift çıtalı, AMG’ye özel radyatör ızgarası, kenarlardaki geniş havalandırma girişleri üzerindeki siyah çizgiler ve ön çamurluklardaki “TURBO AMG” yazısı ile sağlanıyor. İç mekanda, yeni A 45 AMG aynı şekilde, Mercedes-AMG’nin alamet-i farikası olan dinamizm ve ayrıcalıklarla göz dolduruyor. Kırmızı, kontrast dikişleri ile spor koltuklar, vites değiştirme kulakçıkları ile çok fonksiyonlu spor direksiyon simidi ve AMG DRIVE UNIT ile hem görünüm hem kalite açısından yeni standartlar getiriyor. AMG gösterge paneli, merkezi renkli ekranı ve RACETIMER ile sürücüyü sürekli bilgilendiriyor. Tüm bunlar A 45 AMG’yi kusursuz bir yüksek performans aracı, gerçek bir AMG yapıyor.


modeller

    1 Yorum

  • SON EKLENENLER