17 Kasım 2015 – 24 Ocak 2016 tarihleri arasında sergilenecek olan 8 Küp ‘RELOADED’ Sergisi, Ahmet Rüstem Ekici, Çağrı Saray, Eylül Ceren Ersöz, Jacqueline Roditi, Manolya Çelikler, Neslihan Karaağaç, Öykü Ersoy, Özge Enginöz ve Sadık Arı gibi isimlerin katılımıyla dikkatleri şimdiden üzerine topladı bile.

Proje, hem her bir sanatçının mekânı bağımsız olarak değerlendirmesine imkân tanırken hem de içinde bulunulan kültürün yakın olması sebebiyle birbiriyle kesişen eserleri de barındıracak.

Dikkat çeken çalışmalar.
“Kırmızı Oda: Sekanslar” ile Çağrı Saray, çizgi roman estetiğine yakın ve 34 parçadan oluşan bir duvar resmi ile sanatseverlerin karşısına çıkarken, Özge Enginöz ise buluntu fotoğraflardan oluşturduğu “Yıldızlı Gökyüzünün Gücü Adına” adlı çalışmasıyla sergide yer alacak.

Haritaları kullanarak oluşturduğu dev kâğıt gemisiyle göçmenliğin bir tercih olmadığını anlatan Manolya Çelikler, göç sürecinin zorluğunu bizlere sunarken, Ahmet Rüstem Ekici’nin içini renkli plastik toplarla doldurduğu çocuk ceset torbası, son yıllarda artan çocuk ölümlerine dikkat çekiyor.

Sergide Neslihan Karaağaç PVC üzerine boya uyguladığı işlerle yer alırken, kâğıt üzerine çizimleriyle ün salmış Sadık Arı, karamsarlıktan doğanın gücüyle kurtulmaya çalışıyor. Eylül Ceren Ersöz’ün küpünde ise 1942’de kurulmuş, Hitler karşıtı barışçıl bir örgüt olan ‘Beyaz Gül’ün hikâyesini görüyoruz. Yanı sıra kent üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Öykü Ersoy, bireyin kent ile kurduğu çarpık ilişkiyi irdeleyerek kimliksiz kentler resmederken, Jacqueline Roditi ise kent izlerini bize büyük boyuttaki fotoğraflarıyla aktarıyor.

24 Ocak 2016’ya kadar sürecek olan sergi, her gün saat 10:00 ile 22:00 arasında sanatseverlere ücretsiz olarak kapılarını açıyor.


yaşam
  • SON EKLENENLER