Tam 22 yıldır ülkemizin dört bir yanına Blues müziğini götüren Türkiye’nin ilk ve tek Blues festivali “Efes Pilsen Blues Festival”, bu yıl 23. kez Türkiye yollarına çıktı.

Türkiye’ye unutulmaz bir Blues deneyimi yaşatan ve 2 Kasım tarihinde başlayan Festival dolu dolu devam ediyor. Blues Festival kapsamında Antalya, Denizli, Konya, Kayseri, Mersin, Adana, Hatay, KKTC, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon illeri ziyaret edildi ve konserler sanatseverler tarafından büyül ilgi gördü. Yoluna hızını kesmeden devam eden Festival, Ankara, Eskişehir, İzmir, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Edirne ve İstanbul’u ziyaret edecek.

Festival’de kimler var?
Grammy ve Emmy başta olmak üzere pek çok uluslararası prestijli organizasyonda ödüle layık görülmüş olan armonika blues üstadı Billy Branch ve grubu The Sons of Blues 23. Efes Pilsen Blues Festival için Türkiye’ye geliyor. Billy Branch’ın özel bir konuğu da olacak: Genç yaşlarda blues ve R&B seslendirmeye başlayan, kariyerinde Junior Wells, Jimmy Dawkins, Bobby Rush, Buddy Guy, Albert King, Professor Eddie Lusk ve B.B. King gibi önemli isimlerle beraber aynı sahneyi paylaşan, Mississippili blues sanatçısı Zora Young.

Festival kapsamında ayrıca Teksas Blues tarzının en önemli temsilcilerinden olan elektronik blues gitaristi Smokin’ Joe Kubek & Bnois King ile 2009 Blues Müzik Ödülleri’nde “En İyi Yeni Sanatçı” ödülü, 2010 ve 2011’de “En İyi Baterist” ödülüne layık görülen, Legendary R.L. Burnside’ın torunu ve dünyanın en iyi davulcularından Cedric Burnside da yer alıyor.

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Blues Festivali’nde, 22 yılda toplam 355 konser gerçekleştirildi. Konserlere 424 binin üzerinde müziksever katıldı.

Festival Programı
22 Kasım 2012, Perşembe Ankara Bilkent Otel
23 Kasım 2012, Cuma Ankara Bilkent Otel
24 Kasım 2012, Cumartesi Ankara Bilkent Otel
26 Kasım 2012, Pazartesi Eskişehir 222 Park
27 Kasım 2012, Salı Bursa Bursa Suare
28 Kasım 2012, Çarşamba Balıkesir Asya Pamukçu Termal Otel
30 Kasım 2012, Cuma İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Rumeli Salonu
1 Aralık 2012, Cumartesi İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Rumeli Salonu
4 Aralık 2012, Salı Edirne RYS Otel
5 Aralık 2012, Çarşamba Çanakkale Kolin Hotel
7 Aralık 2012, Cuma İzmir İzmir Arena
8 Aralık 2012, Cumartesi İzmir İzmir Arena
Ankara, Eskişehir, İzmir, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Edirne ve İstanbul


yaşam
  • SON EKLENENLER