Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Türk, 20 bin Sprinter’ın yanı sıra 240 bininci koltuğa da imza atmış oldu. Hızla büyüyen Mercedes-Benz Türk Arobus ve İnova işbirliği yıllar içinde tam bir başarı hikâyesine dönüştü. Mercedes-Benz Türk yakın gelecekte Sprinter Minibüsleri tüm dünyaya satmaya başlayacak.

Türkiye’nin en çok tercih edilen minibüsü ünvanına sahip Mercedes-Benz Sprinter, Arobus ve İnova işbirliği ile 20 bininci aracını ve 240 bininci koltuğunu üretim bandından çıkardı.

2007 yılında ilk olarak 200 adet ile başlayan Mercedes-Benz Türk-Arobus işbirliği, 2013 yılı sonunda yıllık 5.000 adet üzerinde üretim hacmine ulaştı ve hızla büyüyen proje bir başarı hikâyesine dönüştü.

Mercedes-Benz Türk ihracatçı ünvanını da alacak

2014 yılı içinde tamamlanması planlanan Sprinter Minibüs ihracat projesi ile Mercedes-Benz Türk, Arobus ve İnova ile birlikte ürettiği araçları farklı ülkelere ihraç etmeye başlayacak. Bu sayede Mercedes-Benz Türk hafif ticari araçlar ürün grubunda da sadece ithalatçı değil aynı zamanda ihracatçı ünvanını alacak ve hem Türkiye’ye hem de ana şirketi Daimler’e katma değer sağlayacak.

Türkiye’de minibüsün adı Sprinter’dır

Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar Pazarlama ve Satış Müdürü Tufan Akdeniz konuyla ilgili şu yorumu yaptı; “Arobus ile 2007 yılında iş anlaşması olarak başlayan ilişkimiz şu anda stratejik iş ortaklığına dönüşmüştür. Bilindiği gibi Türkiye’nin otomotiv alanındaki bilgi birikimi ve deneyimi artık Avrupa standartlarında üretim yapılmasını sağlıyor. Biz de Arobus ile birlikte bu bilgi birikimini Sprinter Minibüs ihracatı yaparak dünyanın 127 ülkesi ile paylaşabileceğiz. Gururluyuz” şeklinde konuştu. “Türkiye’de minibüsün adı Sprinter’dır” diyen Akdeniz, “Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve Türk işçileri tarafından üretilen minibüs üstyapısı, yüksek kalite standartları ile bugün 20.000’inci Mercedes-Benz Sprinter aracını üretme başarısını yakaladı” şeklinde konuştu.

Mercedes-Benz Türk, birçok ülke ve üstyapıcı için rol model

Daimler Global Hafif Ticari Araçlar Pazarlama Grubu Başkanı Klaus Maier, ”Daimler, Mercedes-Benz Türk, Arobus ve İnova birlikteliği birçok ülke ve üstyapıcı için rol model oldu. Bu model, müşteri ihtiyaç ve taleplerinin Mercedes-Benz kalitesi ile en iyi şekilde karşılandığının en somut örneğini oluşturmaktadır. Gelecekte de bu tip stratejik ortaklıkların Daimler bünyesinde artması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Mercedes-Benz Sprinter 55 farklı versiyon ile sunuluyor

Turizm, personel ve okul taşıtı olmak üzere geniş yelpazede amaca hizmet veren ve bu sayede 3 ayrı tipi bulunan Sprinter minibüsler, 9+1’den 22+1’e kadar koltuk konfigrasyonları ile toplamda 55 adet farklı versiyona sahip. Kalite, güvenlik ve konfor standartlarını her zaman müşteri beklentilerinin üzerine çıkaran Sprinter minibüsler, sadece Türk kullanıcılar tarafından değil dünyanın 127 ülkesini kapsayan bir coğrafyada da kabul görüyor.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Mercedes-Benz

bülten
  • SON EKLENENLER