125 yıllık tutku

yaşam 4 Şub 2011
1 YORUM
0 BEĞENİ

“Ben atın gücüne inanırım. Otomobil geçici bir olaydan başka bir şey değildir.”

Bu sözler, Stuttgart’taki Mercedes-Benz Müzesi’nin girişinde yer alıyor. Sözlerin sahibiyse, Alman İmparatoru II. Wilhelm. 1886 yılında bugüne geçen 125 yıl ise, İmparator’un yanılmış olduğunu gösteriyor. Hem de fena halde yanılmış olduğunu..!

2011, Otomobilin 125. Yılını Kutlama Zamanı

2011’in ilk ayında Mercedes-Benz dünyasında heyecanlı bir bekleyiş vardı. İnsanlık tarihine otomobil kavramını yerleştiren patent başvurusunun 125. yılında Mercedes-Benz, 29 Ocak tarihinde tedarikçileri, çalışanları, ekonomi-siyaset dünyası ve otomotiv sektöründen davetlilerin katılımıyla Stuttgart’taki Mercedes-Benz Müzesi‘nde bu önemli buluşun yıldönümü kutlamalarını başlattı.

29 Ocak günü düzenlenen ve aslında yıl boyu sürecek olan kutlamaların başlangıç noktasını oluşturan törene Almanya Başbakanı Angela Merkel, Michael Schumacher, Boris Becker gibi önemli isimler katıldı. Ayrıca törende, yeni Mercedes-Benz Roadster’ın tanıtımı da yapıldı. 125. Yıl kutlamaları için 2011 boyunca dünyanın birçok yerinde farklı etkinlikler planlanmış durumda: Sergiler, proje yarışmaları, Mercedes-Benz Kulübü buluşmaları, spor etkinlikleri… Kısacası 2011 yılına otomobilin 125. yaş kutlamaları damga vuracak gibi görünüyor.


yaşam

    1 Yorum

  • SON EKLENENLER